Telewizja Polska pokaże mecze polskich klubów w europucharach

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska ogłosiła ważną informację dla fanów piłki nożnej.

TVP Sport pokaże mecze domowe polskich klubów w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji Europy. Chodzi o Raków Częstochowa, a także Legię Warszawa, Lecha Poznań i Pogoń Szczecin. O tym ostatnim klubie było wiadomo już wcześniej, kiedy to potwierdzono emisję spotkań domowych. O sytuacji poinformowano w czwartek w mediach społecznościowych stacji. Pierwszy mecz Rakowa TVP pokaże 11 lipca, Lecha 27 lipca, a Legii i Pogoni 3 sierpnia. W dwóch ostatnich przypadkach będą to mecze rewanżowe w 2. rundzie.

Dyrektor TVP Sport zapewnia, że robią wszystko, by mecze rewanżowe także były na ogólnodostępnej antenie. Dostępna ramówka dla prasy nadawcy wskazuje na to, że rewanż Rakowa w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zostanie również pokazany.

Mecze domowe w TVP – co ze starciami wyjazdowymi?

W sezonie 2022/2023 mecze wyjazdowe w ramach eliminacji pokazywało Viaplay. Na platformie można było obejrzeć między innymi spotkania wyjazdowe w eliminacjach Ligi Konferencji Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Lechii Gdańsk.  Platforma streamingowa pokazywała ponadto na wyłączność mecze wyjazdowe Lecha Poznań w fazie grupowej oraz fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Mecze domowe były dostępne zarówno w TVP, jak i w streamingu. Na ten moment nie wiadomo, czy w tym roku takie rozwiązanie także będzie miało miejsce. Również nie wiadomo, czy TVP nie wykupi rewanżowych spotkań w przypadku Ligi Mistrzów i Rakowa Częstochowa.