Telewizja Polska pokaże dwumecz Rakowa Częstochowa o Ligę Mistrzów UEFA

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska dogadała się z Polsatem. Publiczny nadawca kupił sublicencję na sportowe wydarzenie.

Chodzi o transmisję dwumeczu w 4. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów między Rakowem Częstochowa i FC Kopenhagą. O pozyskaniu praw do dwumeczu od Telewizji Polsat przez Telewizję Polską poinformował wicedyrektor TVP Sport, Sebastian Staszewski na portalu X. Trzy poprzednie rundy eliminacyjne pokazywał publiczny nadawca. W trzeciej z nich Raków pokonał cypryjski Aris Limassol 3:1. Mecz będzie można także obejrzeć za darmo w internecie na stronie TVP Sport.

Nadal jednak nie wiadomo, czy TVP ma również prawa do tego sezonu Ligi Mistrzów UEFA. Sublicencja od Polsatu do środowego meczu wygasła po sezonie 2022/2023. W felietonie Mariana Kmity zamieszczonym na portalu Polsatu Sport informował, że TVP nie ma praw do następnego sezonu. Natomiast były dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski pisał na portalu X, że rozmowy o takich sprawach zapadają na wyższych szczeblach.

Mecze Rakowa również w Polsacie Sport

Transmisję obu spotkań będzie można obejrzeć także na sportowych antenach Polsatu. Wtorkowy mecz nadadzą Polsat Sport i Polsat Sport Premium 1. Przedmeczowe studio ruszy we wtorek o godzinie 18:00, a transmisja meczu o 20:50. Spotkanie skomentują Bożydar Iwanow i Przemysław Łagożny, a reporterami na stadionie będą Marcin Feddek oraz Szymon Rojek. Warszawskie studio poprowadzi Paulina Chylewska, a w Sosnowcu będzie Przemysław Iwańczyk.