Telewizja Polska pokaże Koronkę do Miłosierdzia Bożego

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Od poniedziałku, 18 maja TVP 3 będzie transmitować Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa jest odmawiana codziennie o godzinie 15:00.

Za transmisję modlitwy będzie odpowiedzialny krakowski ośrodek TVP. Transmisja będzie realizowana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik pokazuje również Telewizja Republika.

Koronka do Miłosierdzia Bożego jest prośbą do Boga o przebłaganie za grzechy swoje, bliskich i całego świata. Odmawiana modlitwa została przekazana św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w prywatnym objawieniu.

Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie transmitowana codziennie o godzinie 15:00 w TVP 3. W związku z tym turecka telenowela „Meandry uczuć” będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 15:20, a nie jak wcześniej o 15:05.

Transmisje Mszy Świętych z okazji urodzin św. Jana Pawła II

Telewizja Polska z okazji 100. urodzin św. Jana Pawła II pokaże szereg programów dotyczących Papieża Polaka. Ponadto publiczny nadawca pokaże Msze Święte odprawiane z okazji jubileuszu. W przeddzień 100. urodzin Ojca Świętego, 17 maja o godzinie 10:30 TVP 1 przeprowadzi transmisję z rodzinnej parafii Papieża pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. 18 maja telewizyjna Jedynka pokaże Mszę Świętą odprawianą przy grobie Jana Pawła II w Watykanie pod przewodnictwem Papieża Franciszka (poniedziałek, 18 maja o godzinie 7:00). Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Transmisję z tego wydarzenia pokaże TVP 3 o godzinie 17:00.