Telewizja Polska wyemituje debatę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kiedy emisja?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska nada debatę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wezmą w niej udział wszystkie krajowe komitety wyborcze.

Według komunikatu prasowego TVP, w programie „Debata – wybory do Parlamentu Europejskiego” wystąpią następujące komitety:

  1. Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
  3. Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie
  4. Komitet Wyborczy Polexit
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska
  6. Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica
  7. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Dyskusja potrwa 90 minut. W jej trakcie kandydaci na posłów i posłanki do europarlamentu przedstawią swoje stanowisko w wielu istotnych kwestiach takich jak: Gospodarka, Bezpieczeństwo, Przyszłość UE, Europejskie wartości, Rola Polski w UE. W audycji wystąpi także krótka wypowiedź z przedstawieniem planu na swoje działanie w PE, a także pytania do kontrkandydatów.

Kiedy emisja debaty przed wyborami do Parlamentu Europejskiego?

Telewizja Polska wyemituje debatę przedwyborczą w środę, 5 czerwca o godzinie 20:30 na żywo w TVP1 i TVP Info. Program będzie również retransmitowany w TVP Polonia tego samego dnia o godzinie 22:10 oraz w czwartek, 6 czerwca o 4:00. Dyskusję poprowadzą Dorota Wysocka-Schnepf i Justyna Dobrosz-Oracz.

Debata wyborcza jest jedną z części programów, które będą nadawane w TVP w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nadawca publiczny emituje na antenach TVP1 i TVP2 bezpłatne audycje komitetów wyborczych. W dni powszednie są one o godzinie 17:20 w TVP1 i o 18:05 w TVP2, natomiast w weekendy w Jedynce o 18:15, a w Dwójce w sobotę o 18:10 i niedzielę o 17:15.

Telewizja Polska ponadto planuje wieczór wyborczy w niedzielę, 9 czerwca od godziny 20:00 w TVP Info, a od 20:55 do 22:00 również w TVP1 i TVP Polonia. Całość na antenie kanału informacyjnego ma potrwać do północy.