Telewizja Polska z prawami do Copa del Rey do 2025 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska zdobyła prawa do pokazywania hiszpańskich rozgrywek o Puchar Króla. Podczas tych rozgrywek widzowie zobaczą m.in. zmagania FC Barcelony z Robertem Lewandowskim.

Nadawca ogłosił nabycie praw do rozgrywek o Copa del Rey w mediach społecznościowych TVP Sport. Prawa są na trzy sezony, czyli do końca sezonu 2024/2025. Rozgrywki będą pokazywane głównie w TVP Sport, ale będą również pokazywali je, tak jak poprzednio, na innych antenach (TVP1, TVP2). Wciąż nie wiadomo, kto pokaże w Polsce turniej o Superpuchar Hiszpanii.

Kiedy zagra Lewandowski?

Edycja 2022/23 rozpocznie się w październiku. Na najlepsze hiszpańskie kluby przyjdzie jednak poczekać nieco dłużej, ponieważ zaczną one rywalizację w nieco późniejszej fazie, od 1/32 bądź 1/16 rozgrywek. Miejsce wśród 32 najlepszych klubów ma zapewniona Barcelona, z Robertem Lewandowskim na czele i Real Madryt z Karimem Benzemą. 

TVP Sport nadaje rozgrywki o Puchar Króla od początku 2020 roku. Wcześniej prawa do rozgrywek posiadali między innymi Sportklub, TVP czy Eleven Sports.