Telewizja Republika z codziennym serwisem informacyjnym po angielsku

  • Telewizja
Autor: mtom

Od poniedziałku, 19 lutego, Telewizja Republika rozpoczęła emisję codziennego serwisu informacyjnego w języku angielskim. Pomysł jest taki: to co się u nas najważniejszego wydarzyło tego konkretnego dnia, powiedzieć w formie skrótowej i przystosowanej dla widza, który nie siedzi codziennie w naszych informacjach – mówi Aleksander Wierzejski, dziennikarz TV Republika.

Prowadzącym podsumowanie dnia w języku angielskim jest John Carter. W chwili obecnej codzienna pora emisji „Poland daily” nie jest stała i zależy od wieczornych pozycji w ramówce Telewizji Republika.

fot. TV Republika

Na razie będziemy to nadawać o 23:00 z minutami, w zależności od ramówki. W niedługim czasie program wskoczy na stałe miejsce – tłumaczy Aleksander Wierzejski 

Serwis trwa około 5 minut, a jego formuła dopasowana jest do internautów, którzy będą oglądać „Poland daily” za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jak mówi nadawca, podstawowym narzędziem dotarcia do widzów będzie portal YouTube, na który codzienne będą wrzucane wspomniane serwisy informacyjne.

Mamy możliwości, by dotrzeć do zwykłych ludzi, którzy będą szukali informacji. Będziemy się starać, żeby to było w miarę proste, żeby nie były tam jakieś skomplikowane słowa – prosta gramatyka, proste teksty. Łatwo dostępne tłumaczenie tego co się u nas dzieje – dodaje dziennikarz TV Republika