Telewizyjna premiera finałowego sezonu serialu „Preacher” 24 marca w AMC

  • Telewizja
Autor: rafs

Serial „Preacher” powoli dobiega końca. W miarę rozwoju tej szalonej opowieści,Jesse Custer – teksaski kaznodzieja obdarzony niezwykłą mocą – mierzy się z postaciami z Nieba i Piekła, ratuje świat i próbuje odgadnąć zamysły Boga. W 4. i ostatnim sezonie serii, boski plan dla wszechświata zaczyna układać się w logiczną całość.

Uwięzieni pomiędzy niebiańskimi proroctwami, piekielnym więzieniem i konfliktem nuklearnym, Jesse, Tulip i Cassidy muszą pokonać krwawą drogę do Najwyższego. Czy uda im się dotrzeć do Boga na czas? Wszystko wychodzi na jaw, gdy Kaznodzieja mknie ku końcowi świata.

Wydarzenia z poprzednich sezonów serialu

W 1. sezonie serii widzowie poznali teksaskiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera (w tej roli Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Moc, która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z Nieba i Piekła mających mordercze zamiary. Bohater zmaga się ze swoimi nowymi umiejętnościami, aż w końcu decyduje się podjąć walkę o dusze mieszkańców Annville.

W jego misji towarzyszą mu Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir, z którymi kaznodzieja wyrusza w podróż w dosłownym poszukiwaniu Boga w 2. sezonie. W 3. sezonie główny bohater postanowił wrócić do rodzinnego domu, którego starał się wcześniej unikać. By uratować Tulip, zdecydował się na niebezpieczną misję i konfrontację z przeszłością.

Co w 4. sezonie „Preachera”

Początek finałowego 4. sezonu przedstawia przygotowania bohaterów do ataku na Masadę, gdzie uwięziony Cassidy walczy o życie. Jesse doświadcza apokaliptycznej wizji świata, która okazuje się dla niego wstrząsająca. Z kolei Tulip decyduje się podjąć ostatniej samotnej misji, by uratować torturowanego przyjaciela. Czy zanim nadejdzie oczekiwany koniec świata, przyjaciołom uda się pokonać przeciwności losu, wrogów i własne demony?

Premiera 4. sezonu już 24 marca o 22:00 na kanale AMC, kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze.