Barbara Kurdej-Szatan - To tylko kilka dni

„To tylko kilka dni” w TTV. Znane osoby przejmują opiekę nad osobami niepełnosprawnymi

mbog

16 maja telewizja TTV rozpocznie emisję nowej serii „To tylko kilka dni”. Widzowie zobaczą, jak wygląda codziennie życie osób niepełnosprawnych.

„To tylko kilka dni” to burzące stereotypy spotkanie dwóch światów. Roli opiekunów osób niepełnosprawnych podjęli się między innymi Basia Kurdej-Szatan, Dagmara Kaźmierska, Sławomir Zapała, Michał Koterski oraz Qczaj (Daniel Kuczaj). Spotkają się oni z ludźmi, którzy na co dzień potrzebują wsparcia osób trzecich. W tym czasie rodzina lub prawni opiekunowie wyjadą na kilkudniowy urlop. Gwiazdy, które wzięły udział w projekcie spróbują wnieść do życia swoich nowych znajomych powiew energii i inną perspektywę. Także dla nich to będzie czas na chwilę refleksji i docenienie tego, co się ma.

Świat, w którym żyjemy potrzebuje pozytywnych bodźców i o tym właśnie jest ten program. Osoby niepełnosprawne często na co dzień pozostają w ukryciu w domach, gdzie wspólnie ze swoimi opiekunami, spędzają większość życia. My z pomocą znanych osób na chwilę ten porządek burzymy, dajemy chwilę wytchnienia, czasem po prostu zwyczajnej radości – komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV.

Michał "Misiek" Koterski - To tylko kilka dni
Wśród gwiazd, które biorą udział w programie, jest Michał „Misiek” Koterski – fot. TTV

„To tylko kilka dni” realizowane jest na podstawie holenderskiego formatu „Take over, take care” dystrybuowanego przez All3Media. Za produkcję polskiej wersji odpowiada firma Rochstar.

Siedmioodcinkowa seria zadebiutuje na antenie TTV już 16 maja. Premierowe odcinki emitowane będą w każdą niedzielę o godzinie 22:00. Program dostępny również będzie w serwisie Player.pl.