TOK FM rusza z podcastem „Mafia futbolowa”

rafs

W czwartek, 20 października na platformie radia TOK FM, ich stronie oraz w aplikacji będzie miała premiera nowego podcastu.

Podcast będzie traktował o aferze korupcyjnej w polskiej piłce w latach 90. XX wieku. Głównymi bohaterami podcastu „Mafia futbolowa” są ustawione mecze, sprzedane wyniki, skorumpowani i korumpujący piłkarze, trenerzy, sędziowie i działacze. To także milionowe łapówki przekazywane w szatniach, na stadionach, w lasach, na stacjach benzynowych. Lata 90. w polskiej piłce zaowocowały jedną z największych afer korupcyjnych w historii. W 6 odcinkach serii opowiedzą o tym Artur Brzozowski z „Gazety Wyborczej”, od którego tekstu zaczęło się wyjaśnianie afery, a także Michał Karbowiak, w przeszłości dziennikarz „Wyborczej”.

Choć początki sprawy sięgają wydarzeń sprzed kilkunastu lat, to skutki afery korupcyjnej polska piłka nożna odczuwa do tej pory. Wielu ekspertów twierdzi, że afera ta miała ogromny wpływ na to, że polska liga piłkarska jest dopiero w 3. dziesiątce rankingu UEFA – wyjaśnia Artur Brzozowski

Jako młody człowiek podawałem piłkę na ustawionym meczu Odry Opole, a później dowiedziałem się, że jeden z moich idoli piłkarskich te mecze sprzedawał. Afera korupcyjna to jest też szkoda dla kibiców. To są zabite nadzieje i ukradzione emocje – dodaje Michał Karbowiak

Nowe odcinki podcastu co czwartek. Promocja TOK FM Premium

Premiera podcastu będzie miała miejsce w czwartek, 20 października o godzinie 12:00 na platformie TOK FM i na Spotify na kanale TOK FM Select. Pierwszy odcinek będzie dostępny za darmo dla wszystkich internautów. Wraz z nim będzie miał premierę drugi odcinek, dostępny już tylko dla posiadaczy abonamentu TOK FM Premium. Kolejne będą udostępniane tylko dla subskrybentów TOK FM Premium co tydzień. TOK FM z okazji premiery przygotowało promocję w postaci opłaty 5 zł za 3 miesiące abonamentu premium. Szczegóły tutaj.

Podcasty TOK FM

Oferta podcastowa TOK FM to ponad 200 audycji i cykli tematycznych tematyce m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej. Są wśród nich bieżące audycje z anteny Radia TOK FM oraz podcasty dostępne wyłącznie w internecie, np. „Co z Ciebie wyrośnie?” Karoliny Oponowicz, „English Biz” Olgi Pietrykiewicz czy radiowy serial dokumentalny Michała Janczury „Eksperyment”.