TOK FM współpracuje z Polityką Insight. Programy o wyborach samorządowych

  • Radio
  • Eurozet
Autor: rafs

TOK FM rozpoczyna współpracę z periodykiem Polityka Insight. Wszystko związane z wyborami samorządowymi, które odbędą się w Polsce za mniej niż miesiąc.

12 marca rusza seria debat pod nazwą „Debata o mieście” z udziałem kandydatów do władz samorządowych. Poprowadzą je Maciej Kluczka i Paweł Sulik (Tok FM) oraz Joanna Sawicka i Julia Cydejko (Polityka Insight). Debat będzie można wysłuchać w godzinach 18:30-20:00 na antenie TOK FM, w aplikacji stacji i na stronie tokfm.pl.

Radio TOK FM i Polityka Insight wspólnie realizują również specjalną serię podcastów „Raport o mieście”. W każdym odcinku analityczki Polityki Insight Julia Cydejko i Joanna Sawicka wraz z lokalnymi reporterami TOK FM rozmawiają z aktywistami, urzędnikami i ekspertami o najważniejszych problemach danego miasta. Sprawdzają też, czym żyją jego mieszkańcy, czego oczekują od władz, jaka jest lokalna sytuacja polityczna i kto ma szansę rządzić po wyborach. Podcasty będą obecne w krótszej wersji na platformach streamingowych Polityki Insight, w dłuższej na platformie TOK FM.

Relacjonowanie kampanii samorządowej to nasza specjalność. Samorząd ma być blisko mieszkanek i mieszkańców, my jesteśmy blisko naszych słuchaczy i słuchaczek, dlatego przygotowaliśmy szereg nowych propozycji, które można opowiedzieć jednym hasłem: posłuchaj, aby wybrać mówi Kamila Ceran, redaktorka naczelna TOK FM.

Wybory samorządowe są mało obecne w debacie publicznej, nie wszyscy rozumieją na kogo głosują, po co i dlaczego. Każda rozmowa o polityce lokalnej, a w tym wypadku o mieście, podnosi jakość debaty publicznej, buduje zainteresowanie i zrozumienia w społeczeństwa, i wreszcie poziom zaangażowania obywatelskiego i frekwencję wyborczą. Dlatego bardzo się cieszymy na kolejną wspólny projekt z TOK FM – mówi Andrzej Bobiński, dyrektor zarządzający Polityki Insight

Inne propozycje TOK FM na wybory samorządowe

TOK FM przygotowało również inne programy z okazji wyborów samorządowych. Wśród nich jest program „WOS – Wiedza o Samorządzie”  Andrzeja Andrysiaka i Macieja Głogowskiego. Emisja w poniedziałki po 12:20. Od poniedziałku do piątku rozgłośnia emituje po godzinie 6:55 i 17:55 „Przewodnik Wyborcy”. W nim Karolina Wiśniewska podaje praktyczne informacje, jak dopisać się do spisu wyborców, jak głosować, gdzie sprawdzić, jakie zarejestrowano lokalne komitety wyborcze.

W soboty od 16 marca Anna Piekutowska zaprasza na program „Kampania w TOKu” o 16:00. Będzie on prezentował sylwetki kandydatów, relacjonowane konwencje i wiece wyborcze oraz analizowane programy partii politycznych, ruchów miejskich oraz kandydatów niezależnych.