Transmisje PlusLigi i Tauron Ligi przez następne 7 lat w kanałach Polsatu Sport

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Grupa Polsat Plus przedłużyła prawa do pokazywania PlusLigi i TauronLigi do 2028 roku. Plus będzie sponsorem tytularnym ligi mężczyzn i strategicznym w lidze kobiet.

Zaangażowanie Plusa to wsparcie zarówno Reprezentacji Narodowych, jak i obu najwyższych krajowych lig siatkarskich. Plus jest z siatkówką od samego początku powstania lig zawodowych. Od wielu lat jest Sponsorem Tytularnym ligi mężczyzn, od samego początku jest też Sponsorem Strategicznym najwyższej ligi kobiet.

Nasz wspólny czas – Polsatu, Plusa i siatkówki to najlepsze lata w jej historii – podwójne mistrzostwo świata drużyny męskiej, medale mistrzostw Europy mężczyzn i kobiet, fantastyczne wyniki pucharowe drużyn klubowych. W polskiej lidze grają najlepsi na świecie siatkarze i siatkarki i to do Polski chcą wszyscy przyjeżdżać, żeby tu grać, bo tu siatkówka – również dzięki nam – ma swoje szczególne miejsce. Byliśmy, jesteśmy i będziemy nadal towarzyszyć milionom polskich kibiców we wspieraniu polskiej siatkówki – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Grupa Polsat Plus.

Plus jest Sponsorem Tytularnym ligi aktualnych Mistrzów Świata nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Od nowego sezonu rozgrywki te otrzymają nowy znak graficzny, w którym pojawiło się nowe logo Plusa. Nowe logotypy PlusLigi będą obowiązywały od początku nowego sezonu, który rozpocznie się w październiku.

W zawodowym sporcie liczą się długie projekty, stałość w biznesowych uczuciach i śmiałe wizje, które można realizować tylko przy udziale partnerów chcących dostrzec potencjał drzemiący w danym sporcie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Mieliśmy to szczęście, że trafiliśmy na taki skarb, jakim są nasi wieloletni partnerzy: Plus i Polsat.

Jesteśmy dumni, że będziemy partnerami Polskiej Ligi Siatkówki co najmniej do 2028 roku – powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii, Cyfrowego Polsatu SA, dostawcy usług Polsat Box i Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus, Grupa Polsat Plus.

Historia transmisji siatkówki w Telewizji Polsat

Telewizja Polsat przejęła prawa do pokazywania ligi siatkówki od sezonu 2002/2003. Wcześniej posiadaczem praw była Telewizja Polska, która pokazywała mecze w TVP Regionalnej i TVP3. Kontrakt na pokazywanie siatkówki był przedłużany kolejno w 2004, 2006 i 2014 roku (ostatnia umowa do sezonu 2019/20). Polsat pokazywał mecze na żywo w TV4 i w Polsacie Sport, a później także w Polsacie Sport Extra. Powtórki były emitowane późną nocą w Polsacie i Polsacie 2. Od września 2012 roku zrezygnowano z transmisji na antenie TV4 na rzecz Polsatu Sport News, który był dostępny w DVB-T. Od listopada 2017 roku w Polsacie Sport można oglądać magazyn siatkarski „7 Strefa”. Jest on następcą magazynu „Punkt, set, mecz”.