Trzeci sezon „Down the road” od października w TTV. Przedpremierowo w player.pl

  • Internet
  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mtom

W niedzielę, 3 października na antenie TTV zadebiutuje trzeci sezon programu „Down the road”, w którym grupa osób z zespołem Downa wyrusza w podróż życia z Przemkiem Kossakowskim. Tym razem trasa premierowej serii prowadzi przez szlaki orientalnej Turcji. Program będzie można również obejrzeć przedpremierowo w player.pl od 26 września.

fot. TTV

W trakcie trwającej niespełna trzy tygodnie wyprawy, uczestnicy będą mieli okazję, by skonfrontować się z odmienną kulturą i zwyczajami. Nie będzie również brakowało okazji, aby zespół lepiej się ze sobą poznał. Wśród podopiecznych Kossakowskiego znajduje się para będąca ze sobą jeszcze przed programem – Agnieszka i Tomek. Oprócz nich w programie pojawi się Paweł, Paulina, Daria, Przemek i Bartek. Przewodnikiem ekipy pozostaje niezmiennie od 1.sezonu – podróżnik i dziennikarz Przemek Kossakowski. Emisja premierowych odcinków na antenie TTV od niedzieli, 3 października, o godz. 22.00. „Down the road” to polska wersja belgijskiego formatu, którą dla TTV realizuje firma Wiernik Pro.

Moim zdaniem trzeci sezon jest niezbędnym dopełnieniem poprzednich. To oczywiście jest dalej pozytywna opowieść o świecie, w którym jest miejsce dla każdego. Ale tym razem bardziej niż wcześniej zobaczymy, że osoby z niepełnosprawnościami potrzebują wsparcia. Bez pomocy ze strony systemu ale też innych ludzi, funkcjonowanie w społeczeństwie jest bardzo trudne, i dotyczy to każdego człowieka a osoby z niepełnosprawnościami dotyczy szczególnie. To jest ważne przesłanie, które często nam umyka – komentuje Przemek Kossakowski.