Jacek Cygan

„Trzecia kawa z Jackiem Cyganem” w Radiu Pogoda

mbog

Od 6 kwietnia codziennie rano w Radiu Pogoda można dowiedzieć się, jak powstawały największe przeboje Jacka Cygana i posłuchać tych piosenek. Opowiada o tym autor tekstów w cyklu „Trzecia kawa z Jackiem Cyganem”.

W kwietniu do redakcji Radia Pogoda dołączył Jacek Cygan. Codziennie po godzinie 10:00 można go usłyszeć w specjalnej rozmowie „Trzecia kawa z Jackiem Cyganem”, w ramach pasma „Radio Pogoda – najpiękniejsze melodie”. W audycji pojawiają się historie powstania największych przebojów tego autora, nie brakuje też opowieści na temat świata show-biznesu lat 70. i 80. oraz oczywiście samych piosenek.

Jacek Cygan uwielbia opowiadać o piosenkach – nie tylko swoich, ale też i tych, z którymi jest emocjonalnie związany. Świetnie czuje tekst i muzykę, a przy tym jest istną kopalnią muzycznych historii, ciekawostek i anegdot. Można go słuchać godzinami, z czym na pewno zgodzą się słuchacze Radia Pogoda, jeśli zechcą wypić „Trzecią kawę z Jackiem Cyganem” – mówi Jakub Mędrzycki z Radia Pogoda, który będzie prowadził rozmowy z Jackiem Cyganem.

Jacek Cygan jest polskim autorem tekstów i scenarzystą. Współpracował między innymi z Edytą Geppert, Anną Jurksztowicz, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Edytą Górniak i Krzysztofem Krawczykiem. Artysta był również jurorem w programie telewizyjnym telewizji Polsat – „Idol”.

Logo Radio Pogoda

Radio Pogoda

Stacja radiowa nadająca od 2015 roku. Rozgłośnia jest dostępna z nadajników naziemnych w kilku miastach, a także w internecie i w aplikacji mobilnej. Na antenie radia można słuchać "najpiękniejsze melodie" z kilku dekad XX wieku – od lat 30. do 70. Grupą docelową rozgłośni są ludzie w wieku 50 lat i więcej.