TV Nova z niedzielnym programem publicystycznym

  • Telewizja
Autor: rafs

Czeska stacja TV Nova rusza z nowym projektem. Widzowie telewizji będą mogli oglądać niedzielny program publicystyczny.

Program „Za pět minut dvanáct” (Za pięć minut dwunasta) będzie emitowany od niedzieli, 29 października o 11:55. Ma trwać 70 minut i będzie podzielony na trzy części. „Dyskusja polityczna”, „Temat tygodnia” i wywiad z osobą, która wstrząsnęła opinią publiczną w Czechach w mijającym tygodniu

Program poprowadzi Martin Čermák, prowadzący „Televiznych novin” i TN Live. To powrót do emisji niedzielnej debaty w TV Nova po 17 latach. Poprzednio nadawano program „Sedmicka”, którego emisja skończyła się w 2006 roku.

Niedzielna dyskusja polityczna jest w czeskiej przestrzeni medialnej zakotwiczonym formatem. Długo jej brakowało w TV Nova, stąd stwierdziliśmy, że do niej powrócimy. Tym samym stale wzmacniamy naszą sekcję informacji. Chcemy podejść do tego inaczej, bardziej innowacyjnie, by przybliżyć je ludziommówi szef dziennikarstwa w TV Nova Kamil Houska.

fot. TV Nova

Program ma być konkurencją wobec nadawanych prawie że równolegle „Pytań Vaclava Moravca” w CT1 i CT24 (12:00 – 14:00) i PARTIE Terezie Tomankovej w TV Prima i CNN Prima News (10:45 – 13:00). Publicystyka w TV Nova będzie miała taki sam tytuł, co nadawane polityczne podsumowanie tygodnia w słowackiej publicznej Jednotce.

Niedzielna publicystyka w Polsce

Kanały informacyjne w Polsce od lat również nadają niedzielne programy publicystyczne. W Polsat News widzowie mogą oglądać obecnie dwa programy – o 9:55 „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” oraz o 17:50 „Debatę powyborczą”. TVN24 oferuje „Kawę na ławę” Konrada Piaseckiego o godzinie 10:45, natomiast w TVP Info można śledzić „Woronicza 17” o 9:50.

Natomiast w radiu można słuchać na antenie Trójki „Śniadanie w Trójce” Beaty Michniewicz w soboty o 9:07 (emisja również w TVP3), a w Radiu Zet „Siódmy dzień tygodnia” Andrzeja Stankiewicza z portalu Onet w niedzielę o 9:00.

Źródło: TV Nova