TVC z nową oprawą graficzną. Jak wygląda?

  • Telewizja
Autor: rafs

Kanał TVC należący do grupy MWE Networks zmienił swoją oprawę graficzną.

Zmiany weszły w życie w poniedziałek, 10 czerwca. Według informacji w komunikacie prasowym, nowa oprawa została wprowadzona, aby lepiej odzwierciedlać wartości kanału oraz wprowadzić spójność wizualną z innymi stacjami grupy MWE Networks. Prace nad nową identyfikacją prowadziła Julia Hołyńska, współpracowniczka kreatywna grupy.

„Do zmiany oprawy TVC podeszliśmy z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując zaawansowane analizy percepcji, aby precyzyjnie zidentyfikować kolory i animacje, które najlepiej oddają charakter telewizji. Zielony, żółty i niebieski silnie rezonują z emocjonalnymi reakcjami widzów, wywołując szerokie spektrum pozytywnych odczuć. Te barwy intensyfikują zaangażowanie emocjonalne i doskonale harmonizują z wizją programową naszego kanału. Slogan stacji TVCodziennie mnóstwo emocji podkreśla nasz nacisk na regionalne emocje i to, co dzieje się w Polsce, prezentując programy, które zdobywają szczyty popularności, takie jak polski magazyn popularno-naukowy „77TV”, nagrywane w różnych regionach Polski show kabaretowe „Kabaretowy Szał” czy też seriale „Gliniarz i Prokurator”, „Detektyw w Sutannie”, „Xena: Wojownicza Księżniczka”, „Australijscy poszukiwacze złota”. W weekendy o 20:00 emitujemy wysokobudżetowe filmy z kina europejskiego, amerykańskiego i azjatyckiego.” – mówi Karol Warda, wiceprezes grupy medialnej MWE Networks.

Co zmieniło się w TVC?

Zmiany obejmują nową kolorystykę i odświeżone logo. Oprawa jest podobna do tej wprowadzonej w kanale TVC Super. Nowe logo zostało zaprojektowane w formie zarysowanego okręgu, który nie jest wypełniony barwą, ale ma wyraźnie zaznaczoną strukturę.