WIDEO

TVN zmienia logo i oprawę. „To coś, co nas łączy”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mtom

Kanał TVN po blisko 11 latach zmienia oprawę graficzną. Po raz pierwszy w historii stacji zmianie uległo również logo. które otrzymało nową kolorystykę. Za zmiany odpowiedzialna jest agencją Superestudio.

Nowa odsłona wizualna charakteryzuje się mocnymi, wyrazistymi gradientami oraz animacjami opartymi nad wprawionym w ruch symbolem stacji – kołem. Jednym ze stałych elementów oprawy jest obecność gwiazd stacji w jinglach, które dotychczas pojawiały się tylko w specjalnych, sezonowych jinglach. Nowym hasłem przewodnim marki jest: „To coś, co nas łączy”.

Cała idea nowej oprawy, opiera się o słowo „United”. Poprzez oprawę graficzną pokazujemy widzom, że TVN jest miejscem spotkań, gdzie różne perspektywy, kultury i idee łączą się w jedno. Logo, typografia, zdjęcia – wszystkie te elementy są ze sobą harmonijnie połączone, tworząc dynamiczne i wielokolorowe layouty. Oprawa oparta jest o zdjęcia gwiazd, ponieważ to one są autorytetami dla wielu widzów, niosą za sobą przekaz – mówi dyrektor departamentu kreacji i autopromocji TVN Warner Bros. Discovery Robert Przyszlak.

Za zmiany odpowiedzialny jest Dział Kreacji i Autopromocji TVN Warner Bros. Discovery wraz z argentyńską agencją Superestudio. To kolejna taka współpraca, w sierpniu 2021 roku TVN7 zaprezentowano widzom nową odsłonę kanału zrealizowaną również przy współpracy z Superestudio. Poprzednia oprawa TVN obowiązywała od września 2013 roku, czyli przez blisko 11 lat. Za zmiany odpowiadało wówczas Luxlotusliner.