TVN24 z nową oprawą graficzną

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Stacja informacyjna TVN24 z nową oprawą graficzną. To pierwsza tak duża zmiana od 14 lat.

Odświeżona odsłona stacji wystartowała o 5:55 w sobotę, 13 maja.

TVN24 zrezygnowało z safe-area, przesuwając całą oprawę do końca lewej strony ekranu. Podobna zmiana dokonała się w TVN24 BiS. Zmieniono fonty, wygląd belek ekranowych, a także paska z informacjami na dole ekranu.

Zmianie uległy czołówki  „Dzień na żywo” i serwisów informacyjnych nadawanych poza pasmami. Tak zwaną „karuzelę” z informacjami o gościach i następnych programach w ramówce przesunięto w lewy górny róg ekranu. Tym samym napis „na żywo” powrócił nad logo, a belkę z lokalizacją przesunięto na stałe w prawy górny róg ekranu.

fot. Polsat Box Go/TVN24

Z nowych elementów graficznych, dodano informację o temacie nad pilną belką ekranową.

fot. Polsat Box Go/TVN24

Zmiana po latach

TVN24 zmieniło oprawę graficzną po ponad 14 latach obowiązywania poprzedniej wersji graficznej. Zmiana grafiki dokonała się w poniedziałek, 2 marca 2009 roku, kiedy stacja przechodziła z formatu 4:3 do 16:9. Po dwóch tygodniach obowiązywania wersji bez safe-area postanowiono zmodyfikować grafikę. Grafika przez 14 lat przechodziła niewielkie modyfikacje polegające na poszerzeniu „karuzeli”, dodaniu elementów nad główną belką, a także żółtego tickera „pilne”, zamiast czerwonego stosowanego od początku istnienia stacji do 2009 roku.

Radosław Mróz
fot. TVN24