TVP ABC zmieni oprawę graficzną. Nadawca rozpisał przetarg

mtom

Telewizja Polska poinformowała o rozpisaniu przetargu na nową oprawę graficzną dla kanału TVP ABC. Odświeżona koncepcja wizualna nadal będzie oparta na postaciach reprezentujących litery A, B i C. Termin składania propozycji przez twórców upływa 6 sierpnia br. o godzinie 12:00.

Jak informuje nadawca, targetem nowej kreacji mają być dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Cała oprawa będzie się opierać o istniejące już postaci literek – zwierzątek, reprezentujących nazwę kanału (Anakonda, Bocian oraz Cielak). Telewizja Polska wymaga od oferenta złożenia zarysu koncepcji graficznej w postaci storyboardów w co najmniej czterech wersjach, scenariusza dla storyboardów oraz wycenę całości projektu. Kryteriami oceny ofert będzie całkowita cena netto za realizację projektu oraz koncepcja graficzna wraz z scenariuszem. Warunkiem wzięcia pod uwagę przesłanej propozycji jest załączenie portfolio firmy. Zwycięzca będzie miał 30 dni od podpisania umowy na zrealizowanie wybranej koncepcji.

To pierwsza zmiana oprawy graficznej od początku powstania TVP ABC

Obecną oprawę graficzną przygotowała agencja Minds UP. Obowiązuje od początku nadawania kanału, czyli od 15 lutego 2014 roku. TVP ABC można odbierać za pomocą telewizji naziemnej na multipleksie pierwszym, na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych. W ramówce stacji znajdują się znane i lubiane animacje, m.in  „Masza i Niedźwiedź”, „Super Wings”, „Supa Strikas”, „Smerfy”, „Stacyjkowo”. Pojawiają się również produkcje własne takie jak „Domisie”, „Zwierzaki Czytaki” i „Teleranek”.