TVP chwilowo zrezygnowała z „Wiadomości sportowych” w TVP1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Od poniedziałku, 10 października w TVP1 nie było serwisu sportowego przed głównym wydaniem „Wiadomości”.  Według ramówki i informacji widzów w internecie, TVP wyrzuciła informacje sportowe, które nadawano w Jedynce o godzinie 19:25 od lutego 2019 roku. Wcześniej serwis emitowany był po „Pogodzie” i programie „Alarm!”, tj. około godziny 20:25 od poniedziałku do soboty lub 20:05 w niedziele. Program usunięto z ramówki na dni 10-12 października.

Widz zamieścił na Twitterze wysłany pocztą elektroniczną list do Telewizji Polskiej w sprawie usunięcia informacji sportowych z ramówki Jedynki. Odpowiedzi udzielił dyrektor programowy TVP, Krystian Kuczkowski. Dyrektor odpisał, że nie było „Sportu” w dniach 10-12.10 ze względu na emisję finałowych odcinków 132. serii „Jednego z dziesięciu”. Są one dłuższe niż zwykłe epizody. Od czwartku TVP1 będzie nadawać 133. serię popularnego teleturnieju, a do ramówki stacji powrócą „Wiadomości sportowe”.

Od kiedy TVP1 nadaje „Wiadomości sportowe”?

TVP1 emituje „Wiadomości sportowe” poza głównym programem „Wiadomości” od 1992 roku. Do 1992 ten segment, razem z informacjami pogodowymi stanowił jedną całość z programem nadawanym o 19:30. Zmartwienie widzów mogła uzasadniać rezygnacja w 2019 roku przez TVP z emisji programu „Sport Telegram”, nadawanego od lat 90. po głównym wydaniu „Panoramy” w Dwójce.