TVP HD i TVP Seriale w ofercie TVP VOD, ale nie za darmo. Jak wykupić dostęp?

  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska dodała nowe kanały do oferty TVP VOD.

Od wtorku, 12 grudnia w ramach usługi TVP VOD kanały TVP HD i TVP Seriale. Nie są one dostępne dla wszystkich użytkowników, tylko za dodatkową opłatą w ramach TVP VOD+. Tym samym otrzymały one miano „kanałów premium”. Według nadawcy publicznego, jest to „kolejny krok na drodze do sukcesywnego rozwoju aplikacji oraz rozbudowy płatnej oferty serwisu.”

fot. Centrum Informacji TVP

TVP HD i TVP Seriale w TVP VOD+ – jak odbierać?

Kanały TVP HD i TVP Seriale są dostępne w ofercie TVP VOD jako kanały premium. Aby je oglądać, należy kupić dostęp do abonamentu TVP VOD+. Najtańszy, na 30 dni kosztuje 9,99 zł. W przypadku 3 miesięcy jego koszt wynosi 14,99 zł, pół roku za 24,99 zł. Roczna opłata za dostęp do TVP VOD+ kosztuje już 44,99 zł. Aby nabyć pakiet, należy wejść w zakładkę „Oferta” na stronie TVP VOD.  Następnie należy kliknąć interesującą nas ofertę, a potem dodać dane karty płatniczej.

Co dalej z Telewizją Polską? Plan koalicji Tuska na media publiczne

Donald Tusk został wybrany przez Sejm w poniedziałek, 11 grudnia prezesem Rady Ministrów. We wtorek, 12 grudnia jego Rada Ministrów ma otrzymać wotum zaufania, a 13 grudnia prezydent RP odebrać od niej przysięgę. Resort kultury i dziedzictwa narodowego ma objąć Bartłomiej Sienkiewicz. W ciągu kilku dni mają rozpocząć się zmiany między innymi w telewizji publicznej.

Jednym z planowanych rozwiązań jest między innymi postawienie spółki w stan likwidacji. Wtedy do niej wszedłby likwidator, który zastąpiłby obecnie urzędującego prezesa. Według przedstawianych przez media informacji, m.in WP.pl, szefem TAI w nowej TVP miałby zostać Tomasz Sygut, który pełnił te stanowisko przez kilka miesięcy 2015 roku. Zaś z anteny TVP1 znikną „Wiadomości”, które ma zastąpić nowy serwis informacyjny. Pierwsze wydanie ma poprowadzić Marek Czyż.

W piątek, 8 grudnia sąd odrzucił wniosek o zmianę statutu Telewizji Polskiej z uwagi na zły formularz elektroniczny, ale w poniedziałek, 11 grudnia wpłynął poprawiony wniosek.