TVP Info zachęca widzów do wysyłania zdjęć z wyborów samorządowych

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Info rozpoczyna akcję z udziałem widzów.

W środę, 6 marca nadawca opublikował na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych wiadomości o akcji związanej z głosowaniem w wyborach samorządowych. TVP zachęca widzów do przesyłania na twoje@tvp.info lub w wiadomościach prywatnych na Facebooku TVP Info zdjęć dotyczących tego, jak głosują w wyborach.

Nadawca tym samym chce, by widzowie pokazali swoje „małe ojczyzny”.  Fotografie mają być nadane w wieczorze wyborczym TVP w niedzielę, 7 kwietnia. Wtedy w Polsce będzie odbywać się pierwsza tura wyborów samorządowych. Druga zaplanowana jest dwa tygodnie później, jeżeli wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie zostaną rozstrzygnięte w pierwszej rundzie.

Audycje komitetów wyborczych w Telewizji Polskiej

Zgodnie z obowiązującym prawem, od niedzieli, 24 marca Telewizja Polska będzie nadawała bezpłatne audycje komitetów wyborczych.  W dni powszednie będą one emitowane w TVP1 o 6:30 i 16:45, natomiast w TVP2 o 6:00 i 14:40. W przypadku weekendów będą to godziny 6:35 i 16:45 w Programie Pierwszym, natomiast w Programie Drugim będzie to 6:05 (w Wielkanoc o 7:25, po filmie „Opowieść o Zbawicielu”) i 17:15. W ramach programów lokalnych TVP3 audycje będą nadawane o godzinie 17:00 i 19:24 przez wszystkie dni tygodnia.