PKO Bank Polski Ekstraklasa

TVP może wejść do gry o prawa do Ekstraklasy

rafs

Telewizja Polska rozważa wejście do przetargu o prawa do transmisji Ekstraklasy piłkarskiej w latach 2023-2027. Czas na składanie ofert upływa 30 czerwca.

Według informacji Macieja Wąsowskiego z portalu Weszło.com, TVP może próbować przejąć całość praw do Ekstraklasy w latach 2023-2027. Ostatnio TVP posiadało licencję do transmisji całej ligi w 1995 roku. Potem część, a wreszcie całość praw przejęły Canal+ i Wizja TV, którą ostatecznie wchłonął ten pierwszy podmiot. Dotychczas rozważanymi markami, które mogą wejść do gry o Ekstraklasę są Canal+ i Viaplay. Nie wiadomo, jak TVP miałoby pokazywać ligę – mogłyby to być dodatkowe kanały lub transmisje w TVP Sport i na stronie internetowej stacji.  Jak zaznacza dziennikarz, nie wiadomo, czy będzie też zgoda polityczna na to, by Telewizja Polska wydawała ponad 300 milionów złotych co sezon na transmisje. Ekstraklasa poza tym będzie mogła negocjować z podmiotami, które złożą oferty do 30 czerwca.

Według kontraktu trwającego do końca sezonu 2022/2023, wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy można obejrzeć na Platformie Canal+. Platforma nadaje dodatkowo na swoich kanałach również magazyny Liga Gra, Liga+, Liga+Extra czy Ekstraklasa po godzinach. Dla abonentów Polsat Box i kablówek są dostępne również kanały Canal+Sport3 i Canal+Sport 4, które nadają wszystkie mecze Ekstraklasy z wyłączeniem trwających podczas Multiligi+. Telewizja Polska pokazuje na mocy sublicencji jeden mecz w kolejce, a także poniedziałkowy magazyn „GOL” ze skrótami spotkań i analizami ekspertów.