TVP po raz 29. zorganizuje akcję „Reklama Dzieciom”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w TVP1, po głównym wydaniu „Wiadomości”, zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W tym roku

Od 16 listopada Biuro Reklamy TVP rozpoczęło sprzedaż czasu reklamowego. Dochód z tegorocznej „Reklamy Dzieciom” podzielony zostanie między instytucje i organizacje, które złożą prawidłowo wypełniony wniosek do 31 grudnia br. i które do akcji zakwalifikuje Komisja ds. darowizn TVP. Premierowa emisja bloku reklamowego odbędzie się w sobotę, 25 grudnia br., po głównym wydaniu „Wiadomości”. Jak zapowiada nadawca, emisja reklam z wspomnianego bloku zostanie powtórzona również dzień później, między godziną 12:00 a 17:00.

W gronie darczyńców, którzy wsparli zeszłoroczną edycję akcji znalazło się trzynaście firm: Cinkciarz.pl, Grupa Maspex, Lidl, Natur Produkt Zdrovit, Nestle Polska, Polska Spółka Gazownictwa, Polskie Radio, PZU, Procter&Gamble, Totalizator Sportowy, USP Zdrowie, Volkswagen Group Polska, Zakłady Tłuszczowe Kruszwica.

Dochód z akcji „Reklama Dzieciom” w 2020 roku wyniósł 1 410 000 złotych i został przeznaczono m.in. na: wyposażenie sal rehabilitacyjnych terapeutycznych i edukacyjnych i realizację programów terapeutycznych. Fundusze zostały również przeznaczone na doposażenie i rozszerzenie oferty edukacyjnej świetlic socjoterapeutycznych, organizację turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Szczegóły dot. beneficjentów akcji dostępne są na stronie nadawcy.