TVP pokaże mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania piłkarskich mistrzostw świata w 2026 roku.

Informację o pozyskaniu praw podał po finale mistrzostw świata w Katarze Jacek Kurowski, gospodarz studia TVP przy tym meczu. Informację również podał na swoim Twitterze dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Mistrzostwa świata za 4 lata odbędą się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Po raz pierwszy na tym turnieju zagra 48 zespołów, a nie 32, jak było do tej pory.

TVP prawa zapewniło sobie tak naprawdę kilka miesięcy temu, bo w systemach przetargowych telewizji widać było pieniądze zabezpieczone pod zakup tych praw. Ponadto z imprez piłkarskich nadawca publiczny posiada prawa do mistrzostw Europy w 2024 i 2028 roku.

Wielkie wydarzenia sportowe, jak mundial czy EURO to obok igrzysk olimpijskich największe imprezy sportowe na świecie, które mają też wymiar społeczny i kulturalny. Telewizja Polska zapewnia najlepszą ofertę sportową i dba o to, by wydarzenia te były ogólnodostępne dla wszystkich widzów – mówi Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej SA.

Mistrzostwa świata w 2022 roku – kto wygrał w Katarze?

Argentyna została po 36 latach mistrzem świata w piłce nożnej. W finale mieli remis 3:3 z Francją, ale w rzutach karnych lepsi byli Argentyńczycy 4:2. Lionel Messi dzięki wygranej w tym meczu zdobył pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Królem strzelców imprezy został Kylian Mbappe, zdobywając 8 bramek.