TVP pokaże serial o losach Polaków i Ukraińców w czasie wojny

  • TVP
Autor: mab

W drugą rocznicę napaści Rosji na Ukrainę Telewizja Polska zaprasza na serial „Będziemy mieszkać razem”. Fabularyzowana produkcja prezentuje losy Polaków i Ukraińców w pierwszych miesiącach wojny.

Po wybuchu wojny Polskę ogarnęła niezwykła fala solidarności – każdy, kto mógł, starał się pomóc. Ukraińców, których z domów w ojczyźnie wypędziła wojna, przyjęli w swoich domach Polacy. Otworzyli swoje serca dla uchodźców, których życie legło w gruzach.

Komediodramat „Będziemy mieszkać razem” to historia Basi i Tadeusza, polskiego małżeństwa przeżywającego kryzys, mieszkającego w ogromnym domu Magdy Lipińskiej, matki Tadeusza. Magda jest apodyktyczną teściową, która dąży do ideału zarówno w biznesie, jak i w sprawach rodzinnych. Za sprawą Basi i Tadeusza do domu Magdy przybywają uchodźcy, dwie Ukrainki – Anna i mała Waria, co wywraca świat bohaterki do góry nogami.

Będziemy mieszkać razem
fot. TVP

Wbrew sobie przyjmuje je do domu, mając głównie na uwadze to, co pomyślą inni. Wspólne życie powoduje liczne komediowe, ale też wzruszające sytuacje. Przybycie Anny i Warii początkowo pogłębia kryzys, doprowadza do rozejścia się młodych małżonków, ale w ostatecznym rozrachunku ratuje związek Basi i Tadeusza. Z jednej strony poznajemy „królestwo Magdy”, z drugiej zaś świat ośrodka dla uchodźców, który Basia buduje z pomocą Gintera, Szwajcara z polskimi korzeniami.

W obsadzie znalazły się Lena Góra oraz Ukrainka, Oksana Cherkashyna. W pozostałych rolach widzowie zobaczą: Aleksandrę Konieczną, Bronisława Wrocławskiego, Mikołaja Roznerskiego, Zlatę Kardash, Petera Pośniaka i Artura Dziurmana.

Pierwszy odcinek serialu „Będziemy mieszkać razem” pojawi się w TVP VOD już 23 lutego. Produkcję od 8 marca pokazywać będzie TVP1.