TVP Polonia

TVP Polonia od 1 września w jakości HD

mbog

Od 1 września program TVP Polonia będzie dostępny satelitarnie w jakości HD. Jak informuje Telewizja Polska, operatorzy kablowi będą sukcesywnie przełączać sygnał na nowy standard nadawania.

Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy – poinformował Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

TVP Polonia to telewizja adresowana głównie do Polonii i Polaków za granicą oraz do obcokrajowców interesujących się Polską. Misją kanału jest podtrzymywanie tożsamości, języka ojczystego i kultury wśród Polaków za granicą.

Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD – powiedziała Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.

Obok filmów fabularnych, seriali i audycji rozrywkowych, TVP Polonia oferuje widzom programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków w różnych krajach i regionach świata. Na antenie stacji pojawiają się także reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych rodaków i ich osiągnięcia. Ponadto codziennie TVP Polonia informuje o wydarzeniach w kraju: w języku polskim, m.in. w programie „Polonia 24” oraz angielskim – „Focus on Poland”.

Kanał będzie również dostępny w jakości HD w aplikacji TVP Stream.