TVP przenosi od jutra teleturniej „Jeden z dziesięciu” do Jedynki

  • TVP
Autor: rafs

Od jutra, tj. 15 stycznia Telewizja Polska przenosi po ponad 23 latach emisji w Dwójce, jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce „Jeden z dziesięciu” do Jedynki.

O takiej zmianie możemy się dowiedzieć z paska kanału informacyjnego TVP, a także z „Wiadomości”.  Jak poinformowano w nich, przenosiny teleturnieju mają związek z prośbami widzów telenoweli historycznej „Korona królów”. Jak dowiedziały się „Wirtualne Media”, emisja teleturnieju rozpocznie się bez przerwy reklamowej po serialu. Teleturniej będzie emitowany o godzinie 18:55. W obecnej chwili emitowane są powtórki odcinków  serii emitowanych jesienią.

W teleturnieju prowadzonym od początku czyli od 1994 roku przez Tadeusza Sznuka, 10 zawodników mierzy się z pytaniami z szeroko pojętej wiedzy. W finale odcinka mierzy się 3 zawodników, którzy przetrwali drugi etap. W finale zawodnicy otrzymują komplet nowych szans, ostatni na polu bitwy wygrywa odcinek. Za wygrany finał, triumfator otrzymuje 3 000 zł i miejsce na liście zwycięzców w przypadku, gdy uzyska odpowiedni rezultat punktowy. W Wielkim Finale, który odbywa się po 20 odcinkach serii, można wygrać 40 000 zł za wygranie Wielkiego Finału i 10 000 zł za najwyższą liczbę punktów.