TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej. Zastąpi TVP Rozrywka

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

7 czerwca w ofercie trzeciego multipleksu DVB-T pojawi się TVP Sport w jakości SD. Kanał najprawdopodobniej zastąpi TVP Rozrywka w naziemnej telewizji cyfrowej.

Informację o nowej stacji w NTC jako pierwszy podał Dziennik Gazeta Prawna. Wiadomość została potwierdzona przez Jacka Kurskiego podczas konferencji prasowej prezentującej ofertę TVP na Mundial. Prezes Telewizji Polskiej nie poinformował, jak długo kanał będzie dostępny w ofercie DVB-T.

Podczas Mistrzostw Świata na antenie TVP Sport pojawi się wiele reportaży z Rosji, podsumowania dnia oraz dłuższe studia piłkarskie. Ekipy TVP od samego rana będą relacjonować na żywo przygotowania polskich piłkarzy do meczów. Dziennikarze przyjrzą się również ekipom innych krajów.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 rozpoczną się 14 czerwca, a zakończą 15 lipca. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć w TVP1, TVP2 i TVP Sport oraz TVP 4K i Canal+ 4K Ultra HD. Transmisje będą również dostępne na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream.