TVP Sport pokaże ME kobiet w piłce nożnej. Większość spotkań w Internecie

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport nabyło prawa do pokazywania mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej, które w lipcu 2022 roku odbędą się w Anglii.

TVP pokaże wszystkie spotkania na stronie internetowej TVP Sport i w aplikacji mobilnej. Na antenie TVP Sport pojawią się wybrane mecze, w tym półfinały i finał, który odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie. Polki nie zakwalifikowały się na turniej. Podczas turnieju polscy sędziowie mają pracować na VARze (Bartosz Frankowski i Tomasz Kwiatkowski) oraz w roli asystentki sędzi głównej (Paulina Baranowska)

Telewizja Polska pokazywała w przeszłości wiele imprez mistrzowskich kobiet, w tym mistrzostwa świata w 2019, 2015 i 2011 roku i mistrzostwa Europy. Transmisja z meczu finałowego mistrzostw świata w 2019 roku była rekordowa w kontekście oglądalności piłki nożnej kobiet w Polsce.

Viaplay pokaże mistrzostwa świata kobiet

W 2023 roku odbędą się mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej w Australii i Nowej Zelandii. W Polsce imprezę pokaże Viaplay, które zapewniło sobie do nich prawa. W przypadku awansu Polek mecze w fazie grupowej mają zostać pokazane także dla użytkowników bez subskrypcji. Polki w swojej grupie eliminacyjnej zajmują 3. miejsce i tracą 5 pkt do drugiej Belgii. Do końca eliminacji zostały dwa mecze.