TVP Sport pokaże mecze barażowe o mistrzostwa świata w Katarze. W telewizji retransmisje

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże na swojej antenie retransmisje spotkań barażowych o mistrzostwa świata, które w listopadzie i grudniu tego roku odbędą się w Katarze – wynika z informacji omediach.info.

Mecze odbędą się 13 i 14 czerwca i będą rozgrywane na stadionie w Ar-Rajjan. W pierwszym terminie będzie można zobaczyć baraż między zwycięzcą czwartej rundy strefy AFC (Zjednoczone Emiraty Arabskie – Australia; mecz grany 7 czerwca stacja pokaże w retransmisji o 23:40) a reprezentacją Peru, która była piąta w eliminacjach strefy CONMEBOL. TVP Sport wyemituje retransmisję meczu o godzinie 23:40 w poniedziałek, 13 czerwca. We wtorek, 14 czerwca będzie baraż między Kostaryką (4. drużyna 3. rundy eliminacji strefy CONCACAF) a Nową Zelandią (zwycięzca eliminacji strefy OFC). Stacja pokaże retransmisję spotkania w środę, 15 czerwca 10 minut po północy. Zwycięzcy spotkań uzupełnią składy grup D i E.

Dlaczego retransmisje, a nie transmisje na żywo?

Prawdopodobnie spotkania będą dostępne na żywo na stronie internetowej TVP Sport i w ich aplikacji mobilnej. Brak transmisji na antenie spowodowany jest transmisjami spotkań Ligi Narodów. Stacja ma prawa do transmisji rozgrywek. W dodatku we wtorek, 14 czerwca o godzinie 20:45 odbędzie się w ich ramach mecz Polski z Belgią. Mecze barażowe rozpoczynają się o godzinie 20:00 czasu polskiego (21:00 w Ar-Rajjan) z wyłączeniem meczu czwartej rundy strefy AFC. Ten jest o godzinie 19:00 czasu polskiego (20:00 w Ar-Rajjan). Informacje pochodzą z ramówki kanału sportowego publicznego nadawcy.

Serie B w TVP Sport

TVP Sport pozyskało prawa do rozgrywek drugiej klasy rozgrywkowej we Włoszech, Serie B. Obecnie stacja pokazuje spotkania barażowe o miejsce w Serie A. Ponadto stacja ma pokazać cały sezon 2022/2023 w tej lidze.