TVP Sport pokaże mistrzostwa świata juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże mistrzostwa świata juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które odbędą się na początku marca w Zakopanem na Średniej Krokwi. Telewizja planuje transmisje w dniach 2-6 marca.

Ostatnie mistrzostwa świata juniorów odbyły się w Polsce w 2008 roku, także w Zakopanem. Wtedy miasto gościło najlepszych kombinatorów norweskich i skoczków narciarskich. Obiektem zmagań były trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu oraz Średnia Krokiew. Biegi narciarskie odbyły się w Niemczech. Mistrzem świata juniorów w skokach został Andreas Wank, w drużynie natomiast była to Austria. U pań tytuł zdobyła Jacqueline Seifriedsberger.

Po 14 latach impreza wraca do Polski. W Zakopanem odbędą się zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizacja, tak jak w 2008 roku, odbędzie się na Średniej Krokwi i trasach Centralnego Ośrodka Sportu. Kombinatorzy i kombinatorki będą rywalizować indywidualnie 2 marca, a drużynowo 4 i 5 marca (rywalizacja w mikście oraz w drużynie panów). Skoczkinie i skoczkowie natomiast będą walczyć o medale indywidualne 3 marca, a drużynowe 5 marca, bo wtedy odbędzie się konkurs drużynowy kobiet i mężczyzn. Dzień później odbędzie się rywalizacja w mikście.

Transmisje z mistrzostw świata juniorów w TVP Sport

Telewizja Polska pokaże na antenie TVP Sport mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem. Dotyczy to więc transmisji ze skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. W planie transmisji publicznego nadawcy nie ma biegów narciarskich, które odbędą się w norweskiej Lygnie w dniach 22 – 27 lutego. Transmisje z nich będą dostępne od 24 do 27 lutego na solidsport.com. Nie będą jednak za darmo. Można wykupić „day pass” za 8,80€ (39,93 zł) lub „All Access Pass”, czyli dostęp do wszystkich biegów, z których będą transmisje. Jego koszt to 24,90€ (112,99 zł na poniedziałek, 21 lutego).

Aktualizacja 23.02: TVP Sport pokaże jednak transmisje z biegów narciarskich w ramach mistrzostw świata juniorów.  Telewizja pokaże tylko biegi kobiet. W czwartek, 24 lutego od godziny 12:55 TVP Sport pokaże bieg na 10 km zawodniczek do lat 23, a także ceremonię medalową, jeżeli Polka zdobędzie medal. W sobotę, 26 lutego od godziny 12:00 stacja nada na swojej stronie internetowej biegi sprinterskie techniką dowolną juniorów do lat 23. Premiera na antenie w niedzielę, 27 lutego od 9:50.

Kombinatorzy norwescy

W środę, 2 marca TVP Sport rozpocznie transmisję rywalizacji indywidualnej kombinatorów norweskich o godzinie 9:10 serią skoków pań. O 11:25 stacja pokaże skoki panów. Transmisja z biegu pań na 5 km będzie od godziny 14:10, a biegu panów na 10 km o 15:25.

Transmisja z konkursu mieszanego rozpocznie się od rundy skoków w piątek, 4 marca o godzinie 9:55. Od 13:40 będzie nadany bieg sztafetowy 4×3,75 km. Konkurs drużynowy mężczyzn odbędzie się w sobotę, 5 marca. Transmisja z rundy skoków od godziny 9:55. Bieg sztafetowy 4×5 km według obecnej ramówki nie zostanie nadany w telewizji w całości. Najprawdopodobniej będzie transmisja na stronie TVP Sport od godziny 12:55.

Skoczkowie

Rywalizacja indywidualna kobiet i mężczyzn w skokach odbędzie się w czwartek, 3 marca. Transmisja z konkursu kobiet na skoczni HS106 rozpocznie się o godzinie 15:50, a z konkursu mężczyzn o 19:55. Oznacza to, że według obecnej ramówki TVP Sport, stacja pokaże na żywo tylko drugą serię rywalizacji juniorów (konkurs rozpoczyna się o 19:00).

W sobotę, 5 marca odbędą się konkursy drużynowe kobiet i mężczyzn. Konkurs drużynowy kobiet rozpocznie się o godzinie 15:30. Najpewniej zostanie pokazany na stronie TVP Sport, ponieważ nie ma go w ramówce stacji. Transmisja z rywalizacji drużynowej mężczyzn rozpocznie się o 18:10, a konkurs o 18:30. Stacja ma w planach transmisję z obu serii.

W niedzielę, 6 stycznia będzie rywalizacja drużyn mieszanych. Według harmonogramu dostępnego na stronach FIS, start rywalizacji planowany jest na godzinę 10:00. W ramówce transmisja rozpoczyna się o godzinie 9:25, a studio o 9:15. Prawdopodobnie to jest błąd, który jeszcze zostanie skorygowany.  W przerwie rywalizacji ma być transmisja z Biegu Wazów w ramach cyklu Visma Ski Classics.