TVP Sport pokaże Super Bowl LVI – finał NFL

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Podobnie jak w 2021 roku, TVP Sport pokaże finał ligi futbolu amerykańskiego NFL – Super Bowl. Jest on zaplanowany na niedzielę, 13 lutego, ale w Polsce z racji innej strefy czasowej.będzie to noc z 13 na 14 lutego.

To drugi raz, kiedy to TVP Sport pokaże Super Bowl. Poprzednio transmitowali finał rozgrywany w Tampie w niedzielę, 7 lutego 2021 roku. W nim Tampa Bay Buccaneers wygrali z Kansas City Chiefs 31:9, a najlepszym graczem wybrano Toma Brady’ego. Był to dla niego piąty tytuł najlepszego gracza finału oraz siódmy triumf w Super Bowl. Transmisja w 2021 roku była powrotem Super Bowl do Telewizji Polskiej. Poprzednio TVP pokazywała finał w 1993 roku, a komentowali go Włodzimierz Szaranowicz, Krzysztof Zielke, Mark Caninng, Maciej Brzeziński i Lech Majewski.

Super Bowl w TVP – kiedy transmisja?

TVP Sport planuje transmisję z Super Bowl na noc z 13 na 14 lutego. O przedłużeniu praw telewizja poinformowała w swoim spocie z transmisjami na 2022 rok, który nadawano na antenie stacji w pierwszych dniach stycznia. Teraz potwierdzono to w ramówce stacji. Transmisja rozpocznie się studiem jeszcze w niedzielę, 13 lutego o godzinie 23:45. Mecz rozpocznie się już w poniedziałek, 14 lutego o godzinie 0:25. Wpisano go w ramówce do godziny 4:15.

W finale zmierzą się jak co roku zwycięzcy finałów konferencji NFC i AFC. Będzie to 56. finał ligi futbolu amerykańskiego NFL. Mecz odbędzie się na SoFi Stadium w Inglewood w Kalifornii. Stadion jest miejscem, w którym obie drużyny z Los Angeles – Rams i Chargers rozgrywają swoje mecze domowe. W ramach Half-Time Show wystąpią Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige i Kendrick Lamar.