TVP Sport z magazynem „3. seria” o Pucharze Świata w skokach narciarskich

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport będzie na swojej antenie nadawać magazyn „3. seria” poświęcony Pucharowi Świata w skokach narciarskich pomimo nieuzyskania sublicencji na transmisję zawodów. Pierwsze wydanie programu w niedzielę, 21 listopada.

Magazyn „3. seria” w sezonie 2020/21 nadawano na kanale YouTube TVP Sport. Program był nadawany po każdym weekendzie Pucharu Świata i imprezie mistrzowskiej. Najczęściej była to niedziela. Prowadzący (Paweł Baran, Michał Chmielewski, Filip Czyszanowski, Mateusz Leleń, Stanisław Snopek) komentowali wydarzenia z zawodów, które dopiero się odbyły. Do programu zapraszano różnych gości, z którymi rozmawiano o wydarzeniach na światowych skoczniach. W programie również rozmawiano z byłymi skoczkami o przebiegu ich zakończonych karier. Program przeplatano wywiadami z zawodnikami, skrótami konkursów PŚ, a także starymi fragmentami konkursów PŚ i MŚ z archiwów TVP.

fot. YouTube TVP Sport

Program w sezonie 2021/22 przeniesiono na antenę TVP Sport. Pierwszą audycję zaplanowano na niedzielę, 21 listopada o godzinie 19:50, a następny w niedzielę, 28 listopada o godzinie 18:35. Czas trwania to około 30-40 minut. Na ten moment nie wiadomo, czy stacja przeniesie do telewizji formułę internetową programu czy program będzie miał odświeżony format.

TVP w sezonie 2021/22 tylko z PŚ w Polsce, igrzyskami i MŚ w lotach, reszta w TVN i Eurosporcie 1

Telewizja Polska nie uzyskała od Discovery sublicencji na pokazywanie Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22. TVP pokaże jedynie konkursy odbywające się w Wiśle i Zakopanem, konkursy igrzysk w Pekinie oraz mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. Jednocześnie TVP będzie reportersko obsługiwać wszystkie konkursy Pucharu Świata, które nie będzie pokazywała na swoich antenach.

Będziemy dalej obsługiwać skoki niusowo i wysyłać naszych ludzi. Słynęliśmy z dobrego studia i świetnych wywiadów i dalej tak będzie. Skoki są bardzo popularne i nadal będziemy uczestniczyli w wydarzeniach. – mówił w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski

Resztę konkursów, w tym Turniej Czterech Skoczni oraz Raw Air będzie można zobaczyć na antenach TVN i Eurosportu 1. Konkursy będą dostępne za darmo także w Playerze, gdzie będzie dostępny bez opłat sygnał telewizji TVN.