TVP tworzy „Wiadomości sylwestrowe”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

W ramówce TVP Info pojawiła się pozycja „Wiadomości sylwestrowe”.

Według dostępnej ramówki, pozycja będzie emitowana od czwartku, 29 grudnia do niedzieli, 1 stycznia o godzinie 19:50 w TVP Info. Program jest przedłużeniem zwykłego wydania „Wiadomości” w celu promocji „Sylwestra Marzeń”. Ten będzie nadawany w noc z 31 grudnia na 1 stycznia w telewizyjnej Dwójce.

Aktualizacja 20:19:  Dodatkowo, po „Wiadomościach sylwestrowych” nadawany jest gość programu, tak jak to jest po głównym wydaniu programu.

fot. TVP Stream/własne

19 września Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na telewizję publiczną karę w wysokości 35 tysięcy złotych za autopromocję imprezy sylwestrowej w „Wiadomościach„. To konsekwencja skarg widzów. Według ich wyliczeń, blok promocyjny w ramach programu informacyjnego trwał 18 minut. Podobną karę otrzymała Telewizja Polsat za promocję swojej imprezy 30 grudnia 2021 roku w „Wydarzeniach”. Obaj nadawcy złożyli odwołanie od decyzji organu.

Bez Melanie C na „Sylwestrze Marzeń”

Jedna z wokalistek Spice Girls, Melanie C nie wystąpi na imprezie sylwestrowej organizowanej przez TVP w Zakopanem. Według komunikatu zamieszczonego w jej mediach społecznościowych, „w świetle pewnych spraw, na które zwrócono jej uwagę, które nie są zgodne ze społecznościami, które wspiera”, musi odwołać swój występ podczas „Sylwestra Marzeń”. W tym roku na „Sylwestrze Marzeń” mają wystąpić m.in. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska z synami, MaRina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders.