TVP World ruszy 18 listopada. Retransmisja stacji w TVP INFO

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W czwartek, 18 listopada o godzinie 8:00 ruszy kanał TVP World. Stacja zastąpi istniejącą od 2018 roku telewizję Poland In.

TVP World będzie programem tworzonym i udostępnianym w języku angielskim. Według zapowiedzi nadawcy ma przedstawiać „polski punkt widzenia na bieżące wydarzenia”. Ponadto będzieprezentować Polskę w kontekście jej języka, kultury i historii. W ramówce kanału znajdą się między innymi serwisy informacyjne, programy publicystyczne, filmy dokumentalne i magazyny prezentujące nasz kraj.

Polska musi się przeciwstawić tej dezinformacji, dlatego zarząd TVP polecił przyśpieszyć i zintensyfikować wszystkie działania – powiedział Jacek Kurski w „Wiadomościach TVP”.

TVP World
fot. TVP

Stacja początkowo będzie dostępna na stronie internetowej tvpworld.com. Ponadto w godzinach 1:00-5:00 TVP INFO będzie retransmitować sygnał stacji, z myślą o mieszkańcach Stanów Zjednoczonych. Programy prowadzić będzie między innymi gospodarz nocnego serwisu dla Polonii emitowanego na informacyjnej antenie Telewizji Polskiej – Donald Arleth.

Donald Arleth
fot. TVP

Programy stacji będą powstawały w studiu należącym do ZPR Media. W przeszłości realizowano tam między innymi serwis informacyjny Nowa TV „24 godziny online.pl”, spoty wyborcze Koalicji Obywatelskiej i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, czy programy dla ESKA TV takie jak „ESKA INFO” i „Hity nie tylko na czasie”.