TVP wyprodukuje sygnał telewizyjny z wizyty prezydenta USA w Polsce. Gdzie oglądać wystąpienie?

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska wyprodukuje sygnał telewizyjny z wizyty prezydenta USA w naszym kraju.

Według komunikatu opublikowanego w Centrum Informacyjnym TVP, Telewizja Polska została wyłącznym producentem sygnału telewizyjnego z wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w Polsce. Wizyta będzie się odbywać w dniach 21-22 lutego (wtorek-środa). Nadawca został „host broadcasterem”. W ramach tej roli będzie wysyłał na cały świat obrazy z najważniejszych punktów wizyty amerykańskiej głowy państwa. Będą to: spotkanie Prezydenta USA Joe Bidena i Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim, przemówienie Prezydenta USA oraz Szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki z udziałem Prezydenta USA Joe Bidena

Spółka ma również współpracować z tzw. „US POOL”. To grupa pięciu największych sieci i nadawców telewizyjnych w USA – są to sieci CBS, ABC, NBC, FOX oraz stacja CNN. Stacje będą emitować sygnał na swoich antenach oraz u lokalnych nadawców stowarzyszonych z sieciami. Z TVP współpracują również w tej sprawie agencje prasowe jak Associated Press czy Reuters.

Wizyta Joe Bidena w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska ma na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia około godziny 17:30 we wtorek, 21 lutego emitować przemówienie prezydenta Bidena w warszawskich Arkadach Kubickiego. Początek programu jest planowany na 17:15. Według ramówki dla prasy, do której dotarła redakcja omediach.info, TVP1 ma nadawać program „Wizyta Joe Bidena w Polsce” również tego samego dnia w godzinach 13:00-15:00, a także w środę od 14:40 do 15:35. Prawdopodobnie będzie to retransmisja programu TVP Info. Prawdopodobnie w tych pozycjach zawiera się spotkanie prezydenta RP z prezydentem USA oraz jego odlot do USA. Ta antena nadawcy publicznego będzie tego dnia od godziny 6:00 nadawać wydanie specjalne poświęcone wizycie prezydenta USA. Trzeba jednak pamiętać, że długość trwania programu w Jedynce może ulec zmianie, a godziny wpisane do ramówki są orientacyjne.

Gdzie jeszcze oglądać wystąpienie Joe Bidena w Arkadach Kubickiego?

Wystąpienie Joe Bidena pokażą ponadto inne duże stacje informacyjne w Polsce. TVN24 będzie je emitował również z programem specjalnym. Ten ma rozpocząć się we wtorek, 21 lutego o godzinie 6:00. Program mają prowadzić między innymi Mateusz Walczak i Jolanta Pieńkowska. Wydanie specjalne nadawać będzie również Polsat News. Przemówienie ponadto będzie dostępne w internecie na stronach Onetu, Wirtualnej Polski czy Interii.