TVP zmienia nazwę teleturnieju Sławomira Zapały i przyspiesza zmianę anteny z TVP2 na TVP1

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • TVP
Autor: rafs

Od Niedzieli Wielkanocnej, czyli od 1 kwietnia, teleturniej muzyczny „Big Music Quiz” zyska nową nazwę – dowiedział się portal omediach.info. Od tego dnia, wspomniana produkcja będzie emitowana już w TVP1.

Zmiana polega na wyeksponowaniu imienia prowadzącego program – Sławomira Zapały. Teleturniej od 1 kwietnia będzie emitowany pod nazwą „Sławomir Big Music Quiz”. Program zostanie przeniesiony z TVP2 do TVP1 od niedzieli, 1 kwietnia – to szybciej niż dotychczas zapowiadano. W najbliższą Niedzielę Wielkanocną widzowie zobaczą specjalny świąteczny odcinek, już w telewizyjnej Jedynce. Od 6 kwietnia, program będzie regularnie nadawany na antenie TVP1 w piątki o 21:30, zaraz po „The Wall. Wygraj marzenia”. Dotychczas „Big Music Quiz” był emitowany w niedzielę o 20:05 w TVP2. Podczas ostatniej emisji program zebrał 1,4 mln widzów.

Big Music Quiz/fot. TVP
Big Music Quiz/fot. TVP

Sławomir Big Music Quiz” to program muzyczny, w którym dwie czteroosobowe drużyny gwiazd i celebrytów rywalizują w rozpoznawaniu tytułów najpopularniejszych piosenek. Zawodnicy muszą się w nim wykazać znakomitym słuchem i wyczuciem muzycznym, refleksem, a także wiedzą i poczuciem humoru, by odpowiedzieć na pytania dotyczące ciekawostek związanych z muzyką popularną, polskich artystów czy znanych płyt muzycznych.