TVP1 nagle zmienia ramówkę i emituje po meczu oświadczenia premierów Polski i Izraela [akt.]

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

27 czerwca po godzinie 18 TVP 1 wspólnie z TVP Info po meczu Niemcy – Korea Południowa wyemitowały specjalną konferencję Premierów Polski i Izraela. Na antenie TVP 1 w tym czasie miało być emitowane studio pomeczowe.

TVP1 pokazała retransmisję TVP Info, które transmitowało konferencję premierów Mateusza Morawieckiego i Binjamina Netanjahu, zamiast studia pomeczowego. Wspólne oświadczenie obu premierów dotyczyło dzisiejszej nowelizacji ustawy o IPN, przeprowadzonej przez parlament i podpisanej po południu przez prezydenta.

Zaraz po meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, komentatorzy zaprosili widzów na studio pomeczowe. Jednak po emisji plansz sponsorskich prowadzący studio Maciej Jabłoński zapowiedział analizy pomeczowe w TVP Sport, a widzów TVP 1 zachęcił do obejrzenia retransmisji TVP Info.

Dalsze zmiany w ramówce TVP1

TVP1 przestało retransmitować TVP Info o godzinie 18:46, tuż po zakończeniu przemówienia Premiera Mateusza Morawieckiego. O 18:51, po bloku reklamowym, ruszyła emisja teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, który pierwotnie miał się pojawić o 18:35.
[slide-anything id=”3889″]

„Wieczór w Telewizji Polskiej”

O 22, po wieczornym meczu Serbia – Brazylia, w TVP 1 pojawi się specjalny program „Wieczór w Telewizji Polskiej”. Będzie on poświęcony relacjom polsko-izraelskim i nowelizacji ustawy o IPN. Gościem specjalnym audycji będzie Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

„Wieczór w Telewizji Polskiej” – fot. TVP