TVP2 pokaże odpowiednik programu „Twoja twarz brzmi znajomo”? Ruszają castingi

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

Telewizyjna Dwójka ogłosiła nabór uczestników do nowego programu, w którym soliści lub zespoły będą wcielać się w największe gwiazdy muzyki. Produkcją show zajmie się firma Rochstar.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie największych przebojów polskich i zagranicznych artystów jak najbliżej oryginalnej wersji. Występy oceniać będzie jury, które wraz z widzami, zdecyduje, kto jest najlepszym „cover artist” w Polsce. Nadawca nie informuje jeszcze czy program znajdzie się w wiosennej ramówce stacji, jednak jak zapowiada TVP, jego premiera ma nastąpić w 2022 roku.

Jak zgłosić się do programu „Nation’s Best Cover Artist”?

Aby zgłosić się do nowego show Dwójki należy wysłać maila ze zgłoszeniem na cover@rochstar.tv. W załączniku niezbędne jest umieszczenie zdjęcia oraz krótkiego filmiku.

Odpowiedź TVP na „Twoja twarz brzmi znajomo”?


Podobny program Polsat nadaje już od marca 2014 roku.
Show realizowane jest na hiszpańskiej licencji „Your Face Sounds Familiar” a jego produkcją zajmuje się firma Endemol Shine Polska. Główną różnicą pomiędzy „Nation’s Best Cover Artist”a „Twoja twarz brzmi znajomo” jest pochodzenie uczestników. W programie Polsatu biorą udział wyłącznie znani aktorzy, wokaliści lub celebryci. Jesienią br. Polsat wyemitował 15. edycję tego show.

Odpowiedniki „Nation’s Best Cover Artist” w innych krajach

Format przewiduje realizację dziesięciu, 90 minutowych odcinków. Autorem licencji jest Content Creatorz B.V. Podobny program o tytule „Clash of the Cover Bands” emituje amerykański kanał E! od października br. Jego gospodarzem jest tancerz Stephen „tWitch” Boss, a w jury znajdują się Meghan Trainor oraz Adam Lambert i Ester Dean. Główną nagrodą jest 25 000 $ oraz udział w wieczornym talk show Jimmy’ego Fallona emitowanego w NBC – znanego amerykańskiego aktora i komika.