TVP2 przenosi „Bake Off. Ale Ciacho!” na niedziele

  • TVP
Autor: mnie

Czwarta edycja „Bake Off. Ale Ciacho!” będzie nadawana w nowym paśmie. Program zostanie przeniesiony z poniedziałkowych wieczorów na niedzielne popołudnia. Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć 4 marca. Program będzie emitowany w każdą niedzielę o godz. 15:20.

Z ponad 300 osób, które zgłosiły się na casting do czwartej edycji, wybrano finałową dwunastkę, która powalczy o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tys zł. Po raz pierwszy w historii polskiej edycji programu uczestnicy będą musieli przygotować m.in.: budowle z własnoręcznie wypiekanych herbatników, mrożone desery, torty weselne oraz drip cake – jeden z najpopularniejszych obecnie rodzajów tortów polanych czekoladą. W programie nie zabraknie także wielkanocnych ciast i ciasteczek.

Po raz drugi w historii polskiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” zdjęcia do programu będą realizowane we wnętrzach zabytkowego, XIX-wiecznego Fortu Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej.

Jurorami będą bez zmian Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki, a prowadzącymi – Marcelina Zawadzka i Katarzyna Kołeczek. Kulinarne show Dwójki „Bake Off – Ale Ciacho!” realizowane jest na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off”. Producentem wykonawczym jest firma Jake Vision.