Twoje 357

„Twoje 357” – rusza platforma podcastowa Radia 357

mbog

Radio 357 uruchomiło platformę podcastową – „Twoje 357”. Audycji można ponownie odsłuchać na stronie internetowej stacji, a także w aplikacji. Udostępniono już ponad 1000 godzin programów emitowanych od startu radia.

Jak informuje właściciel, uruchomienie serwisu podcastowego to kolejny etap rozwoju Radia 357 po starcie emisji w styczniu 2021 roku. Słuchacze otrzymują możliwość jego odbioru nie tylko na żywo, ale również na żądanie.

Zmienił się sposób w jaki korzystamy z mediów. Kiedyś to my musieliśmy dopasować się do wymyślonej przez kogoś ramówki. Teraz to „ramówka” ma się dopasować do preferencji odbiorców. Stąd eksplozja popularności serwisów typu Netflix czy Spotify. Oczekujemy dostępności i różnorodności. Sami chcemy decydować co i kiedy oglądamy i czego słuchamy. Dotyczy to również słuchaczy radia – mówi Ewa Mieczławska, odpowiedzialna za budowę platformy podcastowej Radia 357.

Podcasty dostępne są w podziale na 16 kategorii tematycznych. Można je przeglądać także po tytule audycji lub nazwisku autora. Istnieje możliwość posłuchania treści emitowanych na antenie Radia 357, np. porannych rozmów Tomasza Rożka „Pytania z księżyca”, cyklu „Tatowanie” Krystiana Hanke, „Cichych bohaterów” Mateusza Fusiarza czy „Muzycznego gońca” z informacjami muzycznymi. Będzie można także odsłuchać najnowszy serwis informacyjny wraz z serwisem sportowym i prognozą pogody.

W ramach „Twoje 357” publikowane będą także podcasty specjalne, dostępne wyłącznie na platformie. Na początku będą to godzinne rozmowy Michała Olszańskiego „Jacy jesteśmy” oraz cykl słuchowisk „Jak Oni To Robią” Justyny Godz, opowiadający o kulisach pracy zespołu radia. Dodatkowo bohaterowie tego cyklu będą odpowiadać na pytania zadawane przez patronów.

Mocno stawiamy na dalszy rozwój usługi „Twoje 357”. Chcemy zwiększać możliwości personalizacji sposobu, w jaki radio towarzyszy Słuchaczom. Nazywamy to „drugą anteną”, ale głównie z powodów chronologicznych. Bo nie mam wątpliwości, że z biegiem czasu będzie ona nawet istotniejsza niż „pierwsza”, emitowana na żywo. Słuchacze chcą otrzymywać treści wysokiej jakości od ulubionych autorów w najlepszym dla siebie momencie. I to jest nasza rola. Pozyskać najlepszych autorów, zadbać o maksymalną jakość i dostarczyć nagranie w wygodnej formie. Chcemy być tu istotnym graczem na rynku – mówi Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.

Zawartość sekcji „Twoje 357” dostępna jest dla patronów radia. Aby posłuchać podcastów należy mieć aktywną subskrypcję w serwisie Patronite na dowolną kwotę.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.