Wideo

Tydzień pamięci Holokaustu w Polsat Viasat History

  • Telewizja
Autor: mbog

W styczniu kanał Polsat Viasat History wspomina najmroczniejsze chwile II Wojny Światowej. Widzowie zobaczą serię programów ukazujących koszmar Holokaustu i rozmiar dramatu zagłady Żydów.

Aribert Heim: „Doktor Śmierć” z Mauthausen

Film dokumentalny ukazuje sylwetkę Ariberta Heima – człowieka, który perwersyjnie uwielbiał przemoc. Więźniowie obozu w Mauthausen nazywali go „Doktorem Śmierć”. Wykorzystywał on więźniów do przeprowadzania eksperymentów.  Dokument próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak Heim stał się krwiożerczym potworem, rzeźnikiem i wielkim wielbicielem Adolfa Hitlera.

Aribert Heim: „Doktor Śmierć” z Mauthausen – fot. Polsat Viasat History

„Aribert Heim: „Doktor Śmierć” z Mauthausen” – 21 stycznia o godzinie 21:00

Zagłada europejskich Żydów

Po raz pierwszy w jednym programie dokumentalnym dokładnie zanalizowana i wyjaśniona została cała historia zagłady żydowskiej populacji w XX wieku. Program bada korzenie Holokaustu i szuka odpowiedzi na pytanie jak doszło do powstania planów eksterminacji Żydów, jak wcielono je w życie najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie. Poznamy prawdę o poszczególnych fazach „ostatecznego rozwiązania”, o sformułowaniu definicji terminu „Żyd”, konfiskacie mienia ludności żydowskiej, o separacji i fizycznej izolacji ofiar, o przymusowych pracach i masowych rzeziach i deportacji do gazowych komór śmierci w koncentracyjnych obozach zagłady.

„Zagłada europejskich Żydów” – fot. Polsat Viasat History

„Zagłada europejskich Żydów” – codziennie od 22 stycznia o godzinie 21:00. Powtórka wszystkich odcinków, jeden po drugim, w sobotę 26 stycznia od godziny 16:50.

Polsat Viasat History pokaże również filmy przedstawiające historię nazizmu. Zostanie wyemitowany serial dokumentalny „Moje życie w III Rzeszy” przedstawiający życie mieszkańców Niemiec w latach 30. XX wieku. Pojawi się również serial o tajemniczych śmierciach w III Rzeszy – „Nazizm: morderstwa i tajemnice”. Natomiast 30 stycznia o godzinie 21:00 kanał pokaże dokument „Świat po Holokauście”. Program ukazuje świat po tych strasznych wydarzeniach — a także kluczowe zdarzenia, które doprowadziły do tej największej zbrodni w historii ludzkości.