„Tylko nie piątek!” od października w Telewizji Polskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

Na antenie ALFA TV w październiku zadebiutuje sitcom „Tylko nie piątek!”. Będzie to autorska produkcja skierowana do młodzieży.

Akcja sitcomu rozgrywa się w bistro Rock’n’Roll Edek. Jej właścicielem jest Edmund – energiczny i bujający w obłokach prawie pięćdziesięciolatek. W każdy weekend angażuje do pracy swojego syna, wielkiego pechowca, Antka. Ten z największą odrazą sprawuje funkcje kelnera, sprzątacza, barmana i każdą inną, jaka się nadarzy.

Antek musi też przeciwdziałać nieobliczalnym pomysłom taty, który za wszelką cenę stara się, by „Rock’n’Roll Edek” była najczęściej odwiedzanym przez gości lokalem w mieście. Z pomocą przybywają przyjaciele Antka – marzycielka Hanka i przemądrzały Kazik. Niestety, najczęściej powodują dodatkowe problemy. Sytuację pogarsza przebiegła Wiki, której celem jest przejęcie bistro. Do tego wszystkiego jest jeszcze kapryśna Sandra, w której Antek jest beznadziejnie zakochany.

„Tylko nie piątek!” ma być sitcomem dla młodzieży i o młodzieży, opartym na wyrazistych bohaterach, gdzie humor łączy się ze wzruszeniem. Wszystkie przygody naszych bohaterów ich wzbogacają i czegoś uczą – a dla widza stanowią wartość tak rozrywkową, jak i edukacyjną, dając mu subtelnie podany morał oraz poczucie, że każdy dzień to nowa szansa i nowa okazja do uśmiechu – informuje Tomasz Szafrański, reżyser serialu.

Pierwszy sezon sitcomu liczy 26 odcinków. Odcinki będą trwać 12-13 minut.

Premiera serialu 6 października w Alfa TVP. Emisja w każdy piątek o godzinie 20:00. Produkcja dostępna będzie również w internecie w serwisie vod.tvp.pl.