Tysięczny numer tygodnika „Fakty i mity”

  • Prasa
  • Tygodniki
Autor: mbog

10 maja, w piątek do sprzedaży trafi 1000. numer tygodnika „Fakty i mity”. Pierwsze wydanie gazety ukazało się 10 marca 2000 roku.

W tysięcznym numerze tygodnika „Fakty i mity” pojawi się dodatkowa wkładka poświęcona stosunkom państwo – Kościół, szczególnie zaś skutkom podpisania przez władze RP umowy konkordatowej. Czytelnicy będą mogli przeczytać felieton dr. Mirosława Woronieckiego (przewodniczący Stowarzyszenia „Świeckie Państwo”), któremu towarzyszyć będzie druk do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zmieniającym zasady funkcjonowania Kościoła katolickiego w Polsce.

Ponadto w numerze znajdą się między innymi wywiady z prof. Marią Szyszkowska, prof. Moniką Płatek i prof. Tadeuszem Bartosiem. Nie zabraknie również tekstów stałych felietonistów gazety „Fakty i mity” – prof. Joanny Senyszyn, Dariusza Kędziory (lider Koalicji Ateistycznej) i Piotra Gadzinowskiego (redaktor naczelny „Trybuny”).

Będzie to też swoista podróż w czasie, przez 19 lat i tysiąc numerów naszego pisma. Przeprowadzamy Czytelnika przez 19 lat historii Polski i świata. Opowiadamy, jak zmieniała się Polska gospodarka, polskie społeczeństwo, kreślimy sylwetki trzech papieży, opowiadamy o kulisach podpisania konkordatu i podejmujemy próbę wyliczenia, ile nas on kosztuje – powiedział Dariusz Cychol, redaktor naczelny „Faktów i mitów”.

Tysięcznemu wydaniu tygodnika towarzyszy kampania reklamowa w telewizji – na antenach TVN i TVN24. Ponadto w kilku miastach można zobaczyć billboardy reklamowe oraz banery w ramach kampanii CPM.