Serial kostiumowy „Kozacka miłość” w telewizyjnej Dwójce

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W poniedziałek, 30 listopada na antenie TVP 2 zadebiutuje rosyjsko-ukraiński melodramat kostiumowy „Kozacka miłość”. Akcja serialu rozgrywa się na ukraińskiej prowincji na przełomie XIX i XX wieku.

Serial opowiada historię miłości, dla której nie ma barier i przeciwności. Młoda i piękna dziewczyna Marysia Sotnyk (Zoryana Marchenko) dorasta w rodzinie bogatego Kozaka otoczona troskliwą ojcowską miłością. Podczas przejażdżki bryczką prawie dochodzi do wypadku, z opresji ratuje ją biedny szlachcic Stepan Gruszin (Vyacheslav Drobinkov), który przybywa do jej rodzinnej wioski. Marysia zakochuje się w Stepanie i za wszelką cenę chce, by został jej mężem.

Jednak młody szlachcic do szaleństwa zakochany jest w Alenie (Ekaterina Olkina) i planuje z nią potajemny ślub i wspólne życie. Stepan i Alena uciekają na wieś, gdy rodzice dziewczyny przedstawiają jej bogatego kupca Piotra Kolewanowa (Aleksandr Mokhov), który prosząc o jej rękę, obiecuje spłacić rodzinne długi. Aby być razem, kochankowie będą musieli znosić separację, oszustwo i przekleństwo swoich bliskich. Po przybyciu na wieś Stepan przedstawia Alenę, jako swoją siostrę, nie przypuszczając, że los pokrzyżuje ich plany.

Reżyserem serialu „Kozacka miłość” („Poka stanica spit”) jest Alexander Mokhov. Produkcja liczy 270 odcinków.

Serial „Kozacka miłość” będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 18:45 w telewizyjnej Dwójce, od 30 listopada.