„Usta Usta” i „BrzydUla” jesienią w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Telewizja TVN rozpoczyna zdjęcia do seriali „Usta Usta” i „BrzydUla”. Produkcje powracają z nowymi odcinkami po kilku latach przerwy.

Usta Usta

Serial „Usta usta” opowiada o życiowych dylematach trzech par. Produkcja podejmuje tematy takie jak miłość, zdrada i ucieczka od rutyny. Historia jest o uniwersalnych wartościach i ponadczasowej przyjaźni. Serial zadebiutował na antenie TVN 10 lat temu i doczekał się trzech sezonów.

Serial „Usta usta” wraca z całą bezczelnością, do której nas przyzwyczaił. Adam, Iza, Piotrek, Agnieszka i Krzysztof są dzisiaj starsi, choć niekoniecznie mądrzejsi. Zostawiliśmy ich na rozdrożach: Adama opłakującego zmarłą małżonkę, a oba małżeństwa w stanie daleko posuniętego rozpadu. Dziś, mimo upływu lat, każdy z bohaterów jest nadal na zakręcie. Znowu życie całej piątki (a raczej piątki plus, bo wolne miejsce obok Adama szybko się zapełni) pustoszą miłosne perturbacje i problemy egzystencjalne dodatkowo wzmocnione przez zawirowania z dorastającymi dziećmi. W nowej serii odnajdziemy znak firmowy serialu: opowiadanie o najtrudniejszych sprawach, bez tematów tabu w lekkiej, słodko-gorzkiej konwencji. Będzie ostro, ale nie boimy się skandalu, bo lubimy prowokować do myślenia – powiedział Wojciech Bockenheim, producent serialu „Usta usta”

W nowym sezonie, po latach pracy w Stanach Zjednoczonych Adam (Paweł Wilczak) powraca do Warszawy, aby poinformować przyjaciół, że czternaście lat po śmierci swojej ukochanej żony Julii, planuje ślub ze znacznie młodszą od siebie Sarą. Iza (Sonia Bohosiewicz) i Piotrek (Wojciech Mecwaldowski), pomimo że mają za sobą wiele wzlotów i upadków, wciąż są razem. Z kolei Agnieszka (Magdalena Popławska) i Krzysztof (Marcin Perchuć) nawet po rozwodzie pozostają w bliskich stosunkach.

Oprócz głównych bohaterów, na ekranie pojawią się również m.in. Wiktoria Filus, Magdalena Walach, Roman Frankl, Cezary Kosiński, Zygmunt Malanowicz i Paweł Koślik. Scenarzystką serialu jest Katarzyna Krzysztopik, reżyserem Bartosz Ignaciuk, a autorem zdjęć Paweł Figurski. Czwarta seria będzie liczyła 6 odcinków.

TVN 7 przypomni pierwsze sezony produkcji. Od 29 czerwca serial „Usta usta” będzie emitowany od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:00.

BrzydUla

Po ponad 10 latach na ekrany powróci z nowymi przygodami Urszula Cieplak. Nowa „BrzydUla” jest nie tylko 10 lat starsza i bardziej doświadczona, ale ma też dużo więcej do stracenia. Teraz odpowiada nie tylko za siebie i swoją karierę, ale także za swoją rodzinę – męża i dzieci. Tymczasem Marek za wszelką cenę próbuje udowodnić światu, że sam radzi sobie w zarządzaniu F&D. Sytuacja zmienia się, kiedy los stawia na jego drodze Violettę – cesarzową skarpet frotte.

„BrzydUla” znowu będzie bawić i wzruszać. Już jesienią na ekranie ponownie zobaczymy bohaterów, których pokochała cała Polska dziesięć lat temu. Teraz każdy z nich jest na innym etapie swojego życia. Jak zmienił się świat Uli i ona sama przez te 10 lat? Wciąż robi zawrotną karierę w Febo&Dobrzański? Czy u jej boku jest Marek, a może zupełnie inny mężczyzna? To pytania, na które już wkrótce widzowie poznają odpowiedź. Dodatkowo pojawią się też nowe postaci, które nadadzą kolorytu premierowym odcinkom i wywrócą do góry nogami życie Uli i jej przyjaciół – mówi Karolina Izert, producentka serialu ze strony TVN.

Po ponad dekadzie Julia Kamińska powraca w tytułowej roli. Obok niej w obsadzie znaleźli się ponownie m.in. Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Łukasz Simlat, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Krzysztof Czeczot, Dominika Kluźniak i Wacław Warchoł. W premierowych odcinkach nie zabraknie także nowych twarzy, m.in. Magdaleny Koleśnik, Karola Pochecia czy Marcina Rogacewicza.

Producentem serialu jest FremantleMedia. Kontynuacja będzie rodzimą adaptacją kolumbijskiej telenoweli „Yo Soy Betty, La Fea”. Scenariusz do nowych odcinków stworzył Piotr Jasek. Dalsze perypetie losów Uli planowane są na 180 odcinków.