Viaplay będzie pokazywać wyścigi włoskiej Formuły 4 w 2023 roku

  • Internet
  • Viaplay
Autor: rafs

Platforma Viaplay nabyła kolejne prawa do transmisji w 2023 roku.

Chodzi o wyścigi włoskiej Formuły 4. Informację przekazała podczas studia w trakcie popołudniowej sesji pierwszego dnia testów przedsezonowych F1 Aldona Marciniak. Do tej pory nikt tej serii w Polsce nie pokazywał. W sezonie 2022 spory sukces odniósł tam Kacper Sztuka. Polak ścigający się w barwach US Racing wygrał dwa wyścigi, stał kilka razy na podium, a w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu zajął szóste miejsce. Polak przed sezonem 2023 ściga się w Formula Winter Series w Hiszpanii, gdzie jest liderem klasyfikacji generalnej. Na ten moment nie wiadomo, gdzie będzie się ścigał w tym sezonie. Wiele wskazuje jednak na to, że pozostanie we włoskiej Formule 4 i stąd Viaplay zakupiło te prawa.

Nie wiadomo również tego, czy będzie nakładana na transmisje na YouTube geoblokada. Rundy najpewniej będzie komentował Jan Olejniczak, który został ogłoszony jako komentator Formuły 2 i Formuły 3 na platformie.

Włoska Formuła 4 jest najmocniejszą serią z kategorii F4 w motorsporcie. Ściga się w niej w każdej rundzie około 40 kierowców z 12-13 zespołów. Kierowcy przejeżdżają trzy wyścigi na dystansie 30 minut + 1 okrążenie.  Seria pozwoliła wykreować takie talenty jak Lance Stroll, Mick Schumacher, Juri Vips czy Marcus Armstrong.

Motorsport w Viaplay

Platforma streamingowa w Viaplay ma w swojej ofercie wiele serii motorsportu. Od 2023 roku platforma będzie pokazywać wyścigi Formuły 1 oraz jej serii juniorskich. Prawa przejęli od Grupy Polsat Plus, na trzy sezony. Poza królową motorsportu, Viaplay pokazuje serie takie jak DTM, DTM Trophy, IMSA SportsCar Championship, Nitro Rallycross, Ferrari Challenge czy IndyCar. Wiele informacji przekazywanych w mediach wskazuje na to, że wszystkie serie poza rallycrossem i Ferrari Challenge będą w 2023 roku z polskim komentarzem.