Produkcje DreamWorks Animation na platformie Viaplay w siedmiu krajach

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay i NBCUniversal Global Distribution sfinalizowali wieloletnią umowę o współpracy. Dzięki niej, Viaplay będzie od wiosny 2022 roku ekskluzywnym domem dla produkcji DreamWorksAnimation w siedmiu krajach, w tym w Polsce.

Tytułami, które będą dzięki partnerstwu dostępne na Viaplay są takie seriale jak „Madagascar: A Little Wild”, „Abominable & The Invisible City”, „The Croods: Family Tree”, „Dragons: The Nine Realms” i „Dragons Rescue Riders: Heroes of the Sky”. Dodatkiem do tego będą filmy, na których oparte są seriale takie jak „Shrek” czy „Kung Fu Panda”. Wszystkie produkcje będą opatrzone lokalnym dubbingiem lub napisami.

Animacja w internecie na platformie Viaplay

Umowa Viaplay z NBCUniversal Global Distribution dotyczy także serialu komediowego „Dodger” od Universal International Studios. Serial stworzył zdobywca nagrody Emmy i nominowany do BAFTA Rys Thomas. W rolach głównych wystąpią  Christopher Eccleston, David Threlfall, Billy Jenkins i Saira Choudhry. Inne treści animowane, kontent dla dzieci i programy live-action nadawane w ramach usługi Peacock także są częścią umowy.

Na naszych rynkach chcemy dzięki Viaplay oferować coś dla każdego. Bohaterowie z serii DreamWorks Animation jak „Madagaskar” czy „Jak Wytresować Smoka” są ulubionymi wśród młodych widzów na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że zostaniemy ekskluzywnym domem nowych seriali z udziałem rozpoznawalnych postaci, zarówno w regionie nordyckim, jak i na najnowszych rynkach – w Holandii i w Polscemówi Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer.

Jesteśmy zadowoleni z tego, że możemy rozszerzyć dzięki tej umowie naszą długotrwałą współpracę z Viaplay. Czujemy dumę z naszego szerokiego portfolio angażujących, przyjaznych dzieciom historii z DreamWorks Animation, Universal International Studios, Peacock i inne. Nie możemy się doczekać widzów Viaplay, którzy wkrótce będą mogli doświadczyć programów, które polubi cała rodzinamówi Belinda Menendez, President and Chief Revenue Officer, NBCUniversal Global Distribution

W ofercie platformy streamingowej znajdują się również produkcje Viaplay Originals dla dzieci, a wśród nich: „The Great Escape”, „Saga Stories” i nadchodzące „Karma & Jonar”, wyprodukowane przez Viaplay Studios oparte na sztuce animacji w technologii 3D.