Viaplay po raz kolejny z awarią. „Drobny problem techniczny”

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Podczas spotkań Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy w serwisie Viaplay występowały zakłócenia w odbiorze transmisji. Platforma po raz kolejny zmaga się z krytyką użytkowników.

Widzowie o problemach z dostępem do transmisji spotkań Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy na Viaplay informowali od początku wieczornych spotkań w czwartek, 14 kwietnia (21:00). Skarżyli się na klatkowanie transmisji, zawieszanie się obrazu na kilka-kilkadziesiąt sekund lub na całkowity brak dostępu do transmisji.

 

Viaplay kolejny raz z problemami technicznymi

Późnym wieczorem w czwartek, 14 kwietnia Viaplay przeprosiło użytkowników za „drobny problem techniczny” podczas transmisji.

W komentarzach widzowie zauważają, że to nie pierwszy raz, jak Viaplay ma problemy techniczne. W przeszłości zdarzyły się one między innymi podczas grudniowego spotkania Bayernu z Borussią Dortmund w Bundeslidze, podczas ostatniej walki styczniowej gali KSW, a także wiele razy podczas meczów Ligi Europy, w tym tych z udziałem Legii Warszawa, które były w Viaplay na żywo na wyłączność. Również często podczas transmisji zanika dźwięk lub komentarz nie jest zsynchronizowany z obrazem. Widzowie skarżą się także na brak stabilności w działaniu aplikacji Viaplay na telewizory. Platforma nie mogła również pokazać w sobotę, 19 lutego spotkań Bundesligi o 15:30 z polskim komentarzem z powodu awarii prądu przez wichury nad Warszawą.