Viaplay pokaże w Polsce rozgrywki federacji CAF

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay i CAF podpisały porozumienie, na mocy którego w 9 krajach platforma pokaże Puchar Narodów Afryki, Kobiecy Puchar Narodów Afryki oraz Ligę Mistrzów CAF. Rozgrywki Pucharu Narodów Afryki rozpoczynają się 9 stycznia.

Prawa Viaplay do pokazywania rozgrywek afrykańskich obejmują poza Polską, osiem rynków – Szwecję, Danię, Norwegię, Islandię, Finlandię, Łotwę, Litwę i Estonię.

Co tydzień afrykańskie gwiazdy błyszczą w najlepszych europejskich ligach, a Puchar Narodów Afryki oferuje unikatową kombinację najlepszych nazwisk kontynentu razem z następną generacją piłkarzy. Jesteśmy także dumni z tego, że jesteśmy pierwszą platformą na naszych rynkach, która pokaże Kobiecy Puchar Narodów Afryki i Ligę Mistrzów CAF. Widzowie Viaplay w dziewięciu krajach mogą się zainteresować afrykańską sceną futbolu, od Kairu po Kapsztad – powiedział Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer

Przez miesiąc – od początku stycznia do początku lutego – w Kamerunie będzie rozgrywany Puchar Narodów Afryki.  24 zespoły będą chciały zdobyć mistrzostwo Afryki. Na ich czele będzie Algieria, która z Riyadem Mahrezem w składzie spróbuje obronić tytuł sprzed trzech lat. Viaplay również pokaże kobiecą edycję tego turnieju, która odbędzie się w Maroku w lipcu. Tam 12 drużyn będzie walczyło o kobiece mistrzostwo kontynentu.

Witamy na pokładzie Viaplay i oczekujemy udanej współpracy, która rozpoczyna się Pucharem Narodów Afryki w Kamerunie w styczniu 2022 roku. Również chcemy dzięki jej nawiązaniu zwiększyć ekspozycję dla kobiecych rozgrywek i rozgrywek klubowych na rynkach, które dadzą CAF możliwość pokazaniach ich nowej widowni – powiedział Veron Mosengo-Omba, Sekretarz Generalny CAF

Liga Mistrzów CAF także w Viaplay

Platforma posiada także prawa do Ligi Mistrzów CAF. W niej faza grupowa będzie rozgrywana od 11 lutego do 2 kwietnia, a faza pucharowa od 15 kwietnia do 29 maja 2022 roku. Wtedy odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Prawa obejmują dwa sezony, także do Pucharu Konfederacji CAF oraz do Superpucharu CAF. W ramach oferty Viaplay można już oglądać spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze, rozgrywane w strefie CAF.